mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Podskarpowa Stalowej Woli

Trasa Podskarpowa Stalowej Woli

Zakończyła się budowa Trasy Podskarpowej czyli obwodnicy Stalowej Woli. Wykonawcą kontraktu była firma Skanska. Całkowity koszt - 49 mln złotych - był finansowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

Trasa Podskarpowa Stalowej Woli

Obwodnica ma długość 3 km, jest drogą dwujezdniową (po dwa pasy ruchu w każdą stronę), ze wzmocnionym poboczem (2x2 m). Spełnia też unijny standard nacisku - 115 kN/oś. W ramach kontraktu wykonano także wiadukt nad linią kolejową oraz przebudowano drogi dojazdowe i lokalne. Przy budowie wykorzystano materiały z elektrociepłowni Stalowa Wola.

Wykonawca rozpoczął prace w sierpniu 2004 roku i zakończył zgodnie z terminem przewidzianym w kontrakcie tj. 30 listopada 2005 roku. "Obwodnica Stalowej Woli umożliwi wyprowadzenie intensywnego ruchu ciężkiego poza teren zabudowany miasta, w większości o charakterze zabytkowym. W Stalowej Woli nie będą się już nakładać przebiegi drogi krajowej numer 77 z innymi drogami wojewódzkimi i lokalnymi. Zmniejszy to uciążliwość tej trasy dla uczestników ruchu - zarówno dla kierowców, jak i  mieszkańców miasta. Zwiększy też przepustowość drogi krajowej numer 77 i zminimalizuje negatywne skutki dla środowiska naturalnego" - informuje inwestor GDDKiA.

Przeczytaj także:

Podsumowania na Podkarpaciu (2005-12-29)

Lokalizacja podkarpackiej A4 (2006-01-04)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi
Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi
Oto pierwszy hipersamochód w historii niemieckiej marki. Mercedes-AMG Project One to samochód, który jest drogową wersja bolidu Formuły 1.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic