mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Podskarpowa Stalowej Woli

Trasa Podskarpowa Stalowej Woli

Zakończyła się budowa Trasy Podskarpowej czyli obwodnicy Stalowej Woli. Wykonawcą kontraktu była firma Skanska. Całkowity koszt - 49 mln złotych - był finansowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

Trasa Podskarpowa Stalowej Woli

Obwodnica ma długość 3 km, jest drogą dwujezdniową (po dwa pasy ruchu w każdą stronę), ze wzmocnionym poboczem (2x2 m). Spełnia też unijny standard nacisku - 115 kN/oś. W ramach kontraktu wykonano także wiadukt nad linią kolejową oraz przebudowano drogi dojazdowe i lokalne. Przy budowie wykorzystano materiały z elektrociepłowni Stalowa Wola.

Wykonawca rozpoczął prace w sierpniu 2004 roku i zakończył zgodnie z terminem przewidzianym w kontrakcie tj. 30 listopada 2005 roku. "Obwodnica Stalowej Woli umożliwi wyprowadzenie intensywnego ruchu ciężkiego poza teren zabudowany miasta, w większości o charakterze zabytkowym. W Stalowej Woli nie będą się już nakładać przebiegi drogi krajowej numer 77 z innymi drogami wojewódzkimi i lokalnymi. Zmniejszy to uciążliwość tej trasy dla uczestników ruchu - zarówno dla kierowców, jak i  mieszkańców miasta. Zwiększy też przepustowość drogi krajowej numer 77 i zminimalizuje negatywne skutki dla środowiska naturalnego" - informuje inwestor GDDKiA.

Przeczytaj także:

Podsumowania na Podkarpaciu (2005-12-29)

Lokalizacja podkarpackiej A4 (2006-01-04)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.