mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa S14 - pierwsze decyzje

Trasa S14 - pierwsze decyzje

Decyzją wojewody łódzkiego zatwierdzony został przebieg pierwszego z czterech odcinków drogi ekspresowej S-14 - zachodniej obwodnicy Łodzi. Dokument wytycza przebieg obwodnicy Pabianic na odcinku Ksawerów-Dobroń.

Trasa S14 - pierwsze decyzje

Projektowana obwodnica Łodzi połączy m.in. Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki i Zgierz z węzłem "Emilia" na autostradzie A-2.

Podpisana decyzja lokalizuje pierwszy z czterech odcinków S-14 i jest realizacją wstępnego etapu porozumienia zawartego między wojewodą, prezydentem Łodzi i generalnym dyrektorem GDDKiA. Porozumienie ustala harmonogram prac przy S-14, dzieląc go na 4 etapy. Pozostałe 3 to: nabycie nieruchomości, wydanie pozwolenia na budowę i roboty drogowe. Obwodnica Pabianic ma być gotowa w 2011 roku, a pozostałe odcinki do 2015.

Wydanej decyzji wojewoda nadał rygor natychmiastowej wykonalności, zgodnie z art. 8 ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji w zakresie dróg krajowych. Klauzula przyspieszy pozyskanie praw do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane i uzyskanie pozwoleń na budowę, co jest jednym z warunków dofinansowania projektu ze środków unijnych.

Przeczytaj także:

Łodzki ring (2005-05-18)

Ekspresówki na dobrej drodze (2005-11-15)

A2 w przyszłym roku (2005-11-10)


Podobne wiadomości:

Ekspresówki na dobrej drodze

Ekspresówki na dobrej drodze

Polskie drogi 2005-11-15

A2 w przyszłym roku

A2 w przyszłym roku

Polskie drogi 2005-11-10

Komentuj:

~piotrek 2008-10-26

podoba mi sie taka nazwa jak obwodnica ale dlaczego idzie przez miasto przeciez to obwodnica wiec powinna isc po obrzezach miast a do mist niech beda tylko zjazdy.

~z Kuraka 2008-10-16

Ludzie, nie dajcie się zwariować, w XXI wieku wszystkie miasta w Europie, nawet mniejsze od Zgierza mają obwodnice. S 14 to dalsze życie dla mieszkańców Łodzi, Zgierza i pozostałych miast na tej trasie. W obecnych warunkach nie da się mieszkać nie tylko ma Kuraku, ale na całej rasie przez NASZE MIASTO. Oponenci wszystkich maści - OPAMIĘTAJCIE SIĘ.

~Zgierzak 2008-10-15

Dlaczego droga S 14 ma przebiegać w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla 650-lecia w Zgierzu.Z południowej strony tego osiedla znajduje się oczyszczalnia ścieków,wielokronie smród niesie się po całym mieście,teraz od strony zschodniej planowana jest S-14.No brakuje tylko uruchomić z powrotem zakłady chemiczne Boruta i fabrykę mączki kostnej pana Grabka która już poważnie skaziła sirodowisko.Co jeszcze ma być w Smietnisku Zgierz.Może lepiej wiedzieć wcześniej i niech zostaną tutaj tylko szczury śmietniskowe.Gdzie są ekolodzy,tak mocno walczyli o kilka roślinek w dolinie Rospudy,a tutaj mieszka 60000ludzi.Jak znamy życie,ta droga na wieczność,czy nie lepiej zrobić to odrazu dobrze,mimo że drożej.

~B.......... 2008-10-05

Mam pytanie, czy za zbużone domy z powodu obwodnicy s14 dostanę pieniądzie za wykupioną ziemię i dom ?ale nadal nierozumiemczemu poco komuś jakaś głupia obwodnica może odrazu rozwalmy wszystkie osiedla i zbudujmy z polski jedną wielką obwodnice.Przeciesz macie pieniądze na bary kolo autostrady to i macie na zbużenie całej polski.Dziękuję i prosze o przeczytanie wszystkich mojej wiadomości.

~AK 2008-10-02

Kolejny raz podejmuje się decyzje przy biurku a właściwie należy podejrzewać że pod biurkiem. Plany przebiegu s-14 wykonano na starych podkładach geodezyjnych na których nie ma naniesień nowo powstałych domów. Kłamstwem jest jak na którejś ze stron wysoki urzędnik magistratu mówi że od 2003 r nie były wydawane pozwolenia na budowę w tym rejonie, znam przypadek zezwolenia otrzymanego w tym roku w miejscu gdzie będzie krawężnik jednej z wersji przebiegu trasy. Ale gdy nie wiadomo o co chodzi to ........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.