mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa S7 nad Wisłą, czy przez Łomianki?

Trasa S7 nad Wisłą, czy przez Łomianki?

W ostatnich dniach czerwca duża grupa mieszkańców Łomianek oraz sympatycy stowarzyszenia „Ochrona Puszczy Kampinoskiej" zebrali się pod Mazowieckiem Urzędem Wojewódzkim, by zademonstrować swoje poparcie dla tzw. samorządowego wariantu przebiegu trasy S7.

Około dwustu osób zebranych na demonstracji przekazało Wojewodzie Mazowieckiemu Jackowi Sasinowi swoje postulaty, w tym najważniejszy, aby droga wylotowa z Warszawy w stronę Gdańska została przeprowadzona wzdłuż Wisły, ominęła Łomianki i stała się obwodnicą ich miasta.

Demonstrujący przekazali petycję, w której zwrócili się o wyważoną decyzję w sprawie lokalizacji planowanej drogi. Wojewoda obiecał rozważyć wszelkie argumenty odnoszące się do poszczególnych wariantów trasy S7. Na decyzje wpływ będą mieli także Minister Środowiska, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, samorząd lokalny, a także wszyscy mieszkańcy Łomianek.
Przeczytaj także:

Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka (2007-06-29)

S8 – warszawski łącznik z A2 (2007-06-26)

 


Podobne wiadomości:

S8 – warszawski łącznik z A2

S8 – warszawski łącznik z A2

Polskie drogi 2007-06-26

Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka

Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka

Polskie drogi 2007-06-29

Komentuj:

~khj 2007-07-04

szkoda że komuna nie zrobiła części dróg teraz wystarczyłoby to zmodernizować - patrz "gierkówka"

~ws 2007-07-04

każdy dba o swoje jak może, to samo powinny robić władze lokalne... jak państwo jest słabe to zawsze bedzie bałagan, niestety....

~bob budowniczy 2007-07-03

i to samo jest z tego co wiem z poludniowa obwodnica tzn tam gdzie miala isc A2. tzn chyba juz te problemy minely ale kiedys ludzie buntowali przeciw lokalizacji A2 (S2) pod ich oknami, a wiedzilei o takiej lokalizacji od wielu lat. to pytam sie: po co tam sie wprowadzali?????

~khj 2007-07-03

Beznadziejni są ci ludzie. Pas drogowy nie po to był rezerwowany od przeszło już 30 lat żeby teraz z niego rezygnować. To samo jest w przypadku Wschodniej Obwodnicy Warszawy ale tam na szczęście sprawa będzie pomyślnie rozwiązana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando