mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Siekierkowska

Trasa Siekierkowska

Z początkiem października Warszawa złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego projektu "Budowa Trasy Siekierkowskiej odcinek IIB od węzła Bora Komorowskiego do ulicy Płowieckiej".

Trasa Siekierkowska

Projekt budowy Trasy Siekierkowskiej stanowi część obwodnicy śródmiejskiej pozwalającej na wyprowadzenie ruchu z miasta i ochronę obszaru centralnego przed ruchem samochodowym. Wartość zgłoszonego projektu wynosi ok. 256,4 mln zł, zaś kwota wnioskowanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 79 mln zł.

Realizacjia inwestycji wpłynie na poprawę warunków ruchowych w obszarze Warszawskiego Węzła Transportowego, zmniejszenie czasu podróży, w znacznym stopniu likwidację "wąskiego gardła" oraz zwiększenie przepustowości pomiędzy lewo i prawobrzeżną Warszawą i odciążenie centrum miasta od ruchu samochodowego. Ponadto zakłada się, że inwestycja pozwoli na rozwój prawobrzeżnych dzielnic Warszawy, stworzenie dogodnych warunków do aktywizacji gospodarczej terenów oraz w szerszym wymiarze na poprawienie jakości życia mieszkańców poprzez podniesienie poziomu infrastruktury.

W ramach planowanej inwestycji wykonane zostaną następujące prace:

  • wybudowanie drogi o długości 2,53 km,
  • wybudowanie 4,33 km chodników i ścieżek rowerowych, 
  • wybudowanie 5,66 km ekranów akustycznych, 
  • wybudowanie 16 obiektów inżynieryjnych tzn. 5 wiaduktów drogowych, i  tuneli dla   pieszych, estakady drogowe, kładki dla pieszych, 
  • wybudowana nawierzchnia drogi będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś zgodnie ze standardami unijnymi

Przy projektowaniu wszystkich obiektów kierowano się zasadą umiarkowanego stosowania sztucznych rozwiązań inżynierskich i zastępowania ich, w miarę możliwości, naturalnymi rozwiązaniami w postaci nasypów ziemnych obsadzonych dużą ilością zieleni i konstrukcjami z ziemi zbrojonej.

Przypomnijmy, realizacja projektu rozpoczęła się w maju br., wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą robót budowlanych w ramach przedmiotowej inwestycji. Planowany termin zakończenia inwestycji to styczeń 2007 roku. Projekt prowadzi Zarząd Dróg Miejskich (jednostka budżetowa m.st. Warszawy).


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.