mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Siekierkowska - kolejny etap

Trasa Siekierkowska - kolejny etap

Rusza budowa kolejnego odcinka Trasy Siekierkowskiej! 25 maja został podpisany kontrakt pomiędzy Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie a firmą Budimex Dromex S.A. Kontrakt przewiduje budowę odcinka o długości prawie 2,5 km między ulicą Bora Komorowskiego i Płowiecką.

Kontrakt o wartości ponad 136 mln zł rozpocznie się  31 maja 2005 roku, a jego zakończenie jest planowane na 31 stycznia 2007 roku. W ciągu 20 miesięcy powstanie wielopoziomowy węzeł łączący ulice: Płowiecką, Ostrobramską, Marsa i Grochowską z Trasą Siekierkowską. Powstanie tu sześć estakad zlokalizowanych na trzech poziomach (będzie to trzeci trzypoziomowy węzeł w stolicy) oraz kilka kilometrów ścieżek rowerowych. W najszerszych miejscach jezdnie będą liczyły do czterech pasów ruchu.

Realizowana budowa jest najważniejszą inwestycją stolicy w najbliższych dwóch latach. Dzięki inwestycji powstanie bezkolizyjne połączenie Mokotowa i Śródmieścia z Pragą Południe i Wawrem. Natomiast Połączenie Trasy Siekierkowskiej z ciągiem Doliny Służewieckiej, Rzymowskiego, Marynarskiej i Łopuszańskiej umożliwi kierowcom wygodny wyjazd z miasta w kierunku Siedlec i Brześcia (trasa krajowa nr 2) oraz na Lublin i do granicy ukraińskiej (droga krajowa nr 17).  W pierwszym etapie prac, które zakończą się na początku przyszłego roku powstanie połączenie Trasy Siekierkowskiej do istniejącego już skrzyżowania Marsa/Płowiecka/Ostrobramska.

Trasa Siekierkowska jest jedną ze składowych planowanej obwodnicy etapowej Warszawy o następującym przebiegu: Trasa AK, Aleja Prymasa Tysiąclecia, Aleje Jerozolimskie, Łopuszańska, Hynka, Sasanki, Marynarska, Rzymowskiego, Dolina Służewiecka, Sikorskiego, Witosa, Trasa i Most Siekierkowski, Żołnierska, Wschodnia Obwodnica Warszawy do węzła w Markach z Trasą Toruńską. Obwodnica zmieni niekorzystny układ sieci drogowej w Warszawie, ponieważ na chwilę obecną wszystkie trasy tranzytowe przebiegają przez centrum miasta.


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.