mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Średnicowa w Grudziądzu z dofinansowniem

Trasa Średnicowa w Grudziądzu z dofinansowniem

Inwestycja pn. Budowa Trasy Średnicowej od ul. Droga Łąkowa do węzła A-1 „Grudziądz” znajduje się na liście projektów indykatywnych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.2. Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W marcu 2010 r. podpisano preumowę dotyczącą realizacji tego zadania. Wartość dofinansowania wyniesie w sumie 128,5 mln zł, a szacunkowy koszt wszystkich 3 odcinków ok. 157 mln zł.

Trasa Średnicowa w Grudziądzu z dofinansowniem
Budowa 1 odcinka Trasy Średnicowej od ul. Droga Łąkowa do ul. Południowej zakończyła się w lipcu 2012 r. i kosztowała ok. 63 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm: Pajo Sp. z o.o. z Lubonia, DIIPP Autostrady Sp. z o.o. z Poznania, IC Construcction, Ingenieria y Gestion de Obras S.A. z Hiszpanii oraz IC Construction Polska Sp. z o.o. z Poznania.

- Zawarliśmy umowę na dofinansowanie 1 odcinka Trasy Średnicowej, co umożliwia nam złożenie pierwszego wniosku o refundację poniesionych kosztów. Po weryfikacji dokumentów, która może potrwać nawet kilkanaście tygodni, do budżetu miasta trafią pieniądze z CUPT. Równolegle przygotowywać będziemy dokumenty i uzgodnienia    niezbędne do zawarcia umowy o dofinansowanie 2 odcinka Średnicówki ze zjazdem z autostrady A1, którego budowa zakończyła się w grudniu 2012 r. - mówi prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Ponadto w Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano umowę o dofinansowanie modernizacji ul. Paderewskiego. Wartość zadania ponad 4 mln zł, wsparcie wyniesie 85% tej kwoty. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 30 czerwca 2013 r. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.

Podobne wiadomości:

Ruszył przetarg na DK 16 w Grudziadzu

Ruszył przetarg na DK 16 w Grudziadzu

Polskie drogi 2012-04-26

Inwestycje w Grudziądzu z dofinansowaniem UE

Inwestycje w Grudziądzu z dofinansowaniem UE

Polskie drogi 2014-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes GLE – premiera
Mercedes GLE – premiera
Mercedes zaprezentował dzisiaj nową generację modelu GLE, który na rynku walczyć będzie z Audi Q7 czy BMW X5.