mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy na finiszu

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy na finiszu

Finiszują prace na budowie bydgoskiej Trasy Uniwersyteckiej, największej od lat inwestycji drogowej w mieście, realizowanej dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Otwarcie jeszcze w tym roku.

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy na finiszu
Na budowie trwają obecnie ostatnie prace, związane między innymi podwieszaniem płyty mostowej do górującego nad konstrukcją pylonu, montażem ekranów akustycznych i zagospodarowaniem miejsc przeznaczonych dla zieleni. Wanty mostu (osiem par) będą pomarańczowe z efektem fluorescencyjnym, dzięki czemu przeprawa będzie efektowna wizualnie także po zmroku.

Trasa Uniwersytecka to 1600-metrowe przedłużenie ulicy Ogińskiego od ulicy Powstańców Wielkopolskich do Ulicy Wojska Polskiego, dwujezdniowe, w większości na obiektach inżynierskich, czyli estakadach dojazdowych i moście przez Brdę. Na inwestycję składają się też przebudowa istniejących skrzyżowań i torowisk, budowa chodników i ścieżki rowerowej, ustawienie ekranów akustycznych i położenie kładki widokowej dla pieszych. Trasa Uniwersytecka poprawi połączenie drogowe z tzw. górnym tarasem oraz wpłynie na obsługę komunikacyjną centrum miasta. Trasa będzie stanowiła fragment dużej obwodnicy śródmieścia, który stanie się częścią systemu obwodnicowego strefy śródmiejskiej miasta.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.