mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy w górę

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy w górę

Jest już cały pylon mostu w ciągu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy. - Wszystkie elementy części łukowej są montowane przy pomocy 600-tonowego dźwigu gąsienicowego. Ostatni element podpory stanowi zwieńczenie prac konstrukcyjnych i jest symbolicznym zakończeniem bardzo ważnego etapu budowy mostu podwieszonego  - informuja drogowcy.

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy w górę
Pylon mostu podwieszonego jest zbudowany z kilkudziesięciu stalowych elementów. Służy jako podpora mostu i jest nie tylko ważnym elementem konstrukcyjnym, ale także główną dominantą architektoniczną dla całej budowanej trasy.Pylon stalowy mostu Trasy Uniwersyteckiej składa się z dwóch części: części Alfa i części Omega.


Część łukowa nogi Alfa została zmontowana w grudniu 2012 r. i składała się z trzech detali ważących po 80 ton każda. Część łukowa nogi Omega składa się z 7 części. 6 z 7 części zostały zamontowane w lutym i marcu tego roku.

Cała Trasa Uniwersytecka obejmuje wykonanie nowego połączenia drogowego od ul. Powstańców Wielkopolskich do osiedla Wzgórze Wolności oraz budowę nowej przeprawy mostowej przez rzekę Brdę w Bydgoszczy. Docelowo Trasa zostanie wydłużona do ul. Glinki, która stanowi oś transportową osiedla Glinki oraz dojazd do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Poprawi się połączenie drogowe z tzw. górnym tarasem oraz obsługa komunikacyjna centrum miasta.

Trasa będzie stanowiła fragment dużej obwodnicy śródmieścia, który stanie się częścią systemu obwodnicowego strefy śródmiejskiej miasta.

Projekt jest współfinansowany ze środków UE jako indywidualny projekt kluczowy w ramach Osi Priorytetowej 1 RPO WKP 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.