mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa Wisła – Istebna czeka na przebudowę

Trasa Wisła – Istebna czeka na przebudowę

Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach przymierza się do przebudowy DW 941 na odcinku Wisła–Istebna. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa obejmująca kompleksową przebudowę drogi.

DW 941 jest jedynym najkrótszym połączeniem dwóch miejscowości wypoczynkowych. Obecny stan techniczny drogi wymaga jak najszybszego podjęcia działań naprawczych.
Ze względu na fakt, iż droga 941 przebiega w terenie górzystym i brak jest dróg lokalnych, po których można byłoby poprowadzić objazdy na krótkich odcinkach, największym utrudnieniem podczas realizacji zadania będzie konieczność wprowadzenia objazdów o łącznej długości kilkudziesięciu kilometrów.

Władze gmin Istebna i Wisła zadeklarowały pomoc w przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami jak również w opracowaniu projektu organizacji ruchu dla komunikacji zbiorowej na czas prowadzenia robót budowlanych na drodze.

Starostwo Powiatowe zadeklarowało przeprowadzenie w bieżącym roku remontu drogi powiatowej od Kubalonki do przełęczy Szarcula, która będzie w czasie prowadzenia robót stanowić odcinek trasy objazdowej.

Rozpoczęcie realizacji zadania może być możliwe w kwietniu 2008r. pod warunkiem, że nie wystąpią trudności związane z procedurami formalnoprawnymi i uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Przeczytaj także:

Nowy most na Wiśle w Wiśle (2007-11-22)

S-69: 2 km drogi za 54 mln zł (2007-05-14)

Nowe Chałupki – Bohumin otwarte (2007-01-22)

Doczekali obwodnicy zachodniej... (2006-07-08)

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Shadow 2007-05-31

i nie bylo by samoobrony i lpru

~kurczepieczone 2007-05-31

bez komentarza

~Buggio 2007-05-31

szkoda , że Niemcy nie wygrali wojny. Byłby tunel 60 lat temu z Wisły.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Continental GT w nowym wydaniu
Bentley Continental GT w nowym wydaniu
Połączenie luksusu, sportowych osiągów i komfortu na najwyższym poziomie – tak pokrótce można scharakteryzować Bentleya Continentala GT. Oto najnowsze wcielenie brytyjskiej maszyny.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic