mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa z Niepołomic do Szarowa w remoncie

Trasa z Niepołomic do Szarowa w remoncie

Na odcinku od mostu na Wiśle w Niepołomicach do węzła autostradowego Szarów nawierzchnia drogi krajowej nr 75 zostanie wyremontowana. Remont ponad 8 km odcinka rozpoczął się 5 września 2013 r., frezowaniem nawierzchni. Prace zakończą się w grudniu 2013 r.

Trasa z Niepołomic do Szarowa w remoncie
Oczekiwany przez kierowców remont dk 75 od Niepołomic do Szarowa obejmuje: frezowanie mechaniczne nawierzchni, remont podbudowy drogi, chodników, wysepek i krawężników. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie z betonu asfaltowego. W zakresie remontu są także pobocza, które zostaną odnowione. Wyremontowana będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w Niepołomicach, odmulone rowy i wyczyszczone przepusty, co ułatwi przepływ wód opadowych. Na zakończenie remontu odnowione zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Roboty wykona firma Strabag Sp. z o.o. a ich koszt wyniesie ok. 7,7 mln zł.

W czasie prowadzonych prac na remontowanym odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/godz i ruch wahadłowy sterowany ręcznie.
Tematy w artykule: malopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3