mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trasa z Niepołomic do Szarowa w remoncie

Trasa z Niepołomic do Szarowa w remoncie

Na odcinku od mostu na Wiśle w Niepołomicach do węzła autostradowego Szarów nawierzchnia drogi krajowej nr 75 zostanie wyremontowana. Remont ponad 8 km odcinka rozpoczął się 5 września 2013 r., frezowaniem nawierzchni. Prace zakończą się w grudniu 2013 r.

Trasa z Niepołomic do Szarowa w remoncie
Oczekiwany przez kierowców remont dk 75 od Niepołomic do Szarowa obejmuje: frezowanie mechaniczne nawierzchni, remont podbudowy drogi, chodników, wysepek i krawężników. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie z betonu asfaltowego. W zakresie remontu są także pobocza, które zostaną odnowione. Wyremontowana będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w Niepołomicach, odmulone rowy i wyczyszczone przepusty, co ułatwi przepływ wód opadowych. Na zakończenie remontu odnowione zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Roboty wykona firma Strabag Sp. z o.o. a ich koszt wyniesie ok. 7,7 mln zł.

W czasie prowadzonych prac na remontowanym odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/godz i ruch wahadłowy sterowany ręcznie.
Tematy w artykule: malopolskie

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.