mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trójmiejski TRISTAR z dotacją

Trójmiejski TRISTAR z dotacją

Realizowany na obszarze Trójmiasta projekt Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie otrzyma ponad 156 mln zł dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Trójmiejski TRISTAR z dotacją
Projekt obejmuje budowę systemu zarządzania i sterowania ruchem, opartego o rozbudowę infrastruktury sygnalizacyjnej oraz budowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Przewiduje także utworzenie dwóch Centrów Zarządzania i Sterowania Ruchem - w Gdyni, obejmującego zasięgiem działania obszar Gdyni oraz w Gdańsku, obejmującego zasięgiem działania Gdańsk i Sopot. Systemem objętych zostanie 141 skrzyżowań.

Wdrożenie systemu TRISTAR opracowanego przez naukowców z Politechniki Gdańskiej ma na celu skrócenie czasu przejazdu pojazdów, podróży transportem zbiorowym, a także zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 184 mln zł. Projekt uzyskał ponad 156 mln  zł dofinansowania ze środków UE w ramach konkursu dla działania 8.3. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to największy z projektów przewidzianych do realizacji w ramach działania 8.3 Programu Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 6, Peugeot 508, Suzuki Kizashi – klasa...

auto motor i sport 0000-00-00

Mają prezentować się dynamicznie i być przestronne zarazem. Mają jednocześnie prowadzić się pewnie i gwarantować komfortową podróż. Sprawdzamy, co potrafią najlepiej Mazda 6, Peugeot 508 i Suzuki Kizashi.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.