mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trójmiejski TRISTAR z dotacją

Trójmiejski TRISTAR z dotacją

Realizowany na obszarze Trójmiasta projekt Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie otrzyma ponad 156 mln zł dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Trójmiejski TRISTAR z dotacją
Projekt obejmuje budowę systemu zarządzania i sterowania ruchem, opartego o rozbudowę infrastruktury sygnalizacyjnej oraz budowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Przewiduje także utworzenie dwóch Centrów Zarządzania i Sterowania Ruchem - w Gdyni, obejmującego zasięgiem działania obszar Gdyni oraz w Gdańsku, obejmującego zasięgiem działania Gdańsk i Sopot. Systemem objętych zostanie 141 skrzyżowań.

Wdrożenie systemu TRISTAR opracowanego przez naukowców z Politechniki Gdańskiej ma na celu skrócenie czasu przejazdu pojazdów, podróży transportem zbiorowym, a także zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 184 mln zł. Projekt uzyskał ponad 156 mln  zł dofinansowania ze środków UE w ramach konkursu dla działania 8.3. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to największy z projektów przewidzianych do realizacji w ramach działania 8.3 Programu Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.