mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trójmiejski TRISTAR z dotacją

Trójmiejski TRISTAR z dotacją

Realizowany na obszarze Trójmiasta projekt Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie otrzyma ponad 156 mln zł dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Trójmiejski TRISTAR z dotacją
Projekt obejmuje budowę systemu zarządzania i sterowania ruchem, opartego o rozbudowę infrastruktury sygnalizacyjnej oraz budowę infrastruktury telekomunikacyjnej. Przewiduje także utworzenie dwóch Centrów Zarządzania i Sterowania Ruchem - w Gdyni, obejmującego zasięgiem działania obszar Gdyni oraz w Gdańsku, obejmującego zasięgiem działania Gdańsk i Sopot. Systemem objętych zostanie 141 skrzyżowań.

Wdrożenie systemu TRISTAR opracowanego przez naukowców z Politechniki Gdańskiej ma na celu skrócenie czasu przejazdu pojazdów, podróży transportem zbiorowym, a także zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 184 mln zł. Projekt uzyskał ponad 156 mln  zł dofinansowania ze środków UE w ramach konkursu dla działania 8.3. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to największy z projektów przewidzianych do realizacji w ramach działania 8.3 Programu Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 6, Peugeot 508, Suzuki Kizashi – klasa...

auto motor i sport 0000-00-00

Mają prezentować się dynamicznie i być przestronne zarazem. Mają jednocześnie prowadzić się pewnie i gwarantować komfortową podróż. Sprawdzamy, co potrafią najlepiej Mazda 6, Peugeot 508 i Suzuki Kizashi.

650i, 500C, Wrangler, MX-5, SLK, Eos – hula...

auto motor i sport 0000-00-00

Kosztują od 73 tys. zł do ponad 450 tys. zł, a mogą kosztować jeszcze więcej. Łączą je przydatność na prawie każdą okazję i - na zawołanie - brak dachu nad głową. Kabriolety dają mnóstwo frajdy!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando