mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trudniej na zakopiance w Libertowie

Trudniej na zakopiance w Libertowie

Realizowana przez GDDKiA od listopada ubiegłego roku zaraz za granicami Krakowa inwestycja, polegająca na przesunięciu skrzyżowania "zakopianki" z drogą do Libertowa i na przebudowie całego układu drogowego w tym rejonie, wkroczyła w kolejną fazę. Od 8 marca prawa jezdnia drogi krajowej nr 7 na odcinku Kraków-Libertów (małopolskie) zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku 1 km.

Trudniej na zakopiance w Libertowie
Ruch dwukierunkowy będzie odbywać się lewą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h oraz zakazie wyprzedzania. Taka sytuacja potrwa około 2 miesięcy, po czym organizacja ruchu zostanie zmieniona.

Poprzednio wykonawca zajmował się przebudową infrastruktury na drogach bocznych, a teraz przystąpi do obniżenia niwelety prawej jezdni (kierunek do Myślenic). Kolejne etapy prac, aż do ich zakończenia w lipcu br., będą również wiązały się z dużymi utrudnieniami w ruchu –informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.


Inwestycja na "zakopiance" w Libertowie w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Niebezpieczne skrzyżowanie na Górze Libertowskiej, gdzie doszło do wielu wypadków, zostanie zamknięte. Zamknięty zostanie także przejazd przez pas rozdziału (przełączka). W zamian za to, 600 m bliżej Krakowa, zostanie zbudowane skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, gdzie będą mogły bezpiecznie włączyć się do ruchu na "zakopiance" samochody wyjeżdżające z Libertowa, Lusiny i Wrząsowic. Wzdłuż nowej drogi zostanie zbudowany chodnik oraz ścieżka rowerowa, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego będą mogli bezpiecznie przekroczyć ruchliwą drogę krajową na przejściu dla pieszych.

 
Wykonawcą inwestycji jest firma POLDiM SA z Tarnowa. Wartość kontraktu to ponad 12 mln zł.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~JK 2010-03-09

W Polsce drogi exspresowe powstają z daleka od miast np, s7 Jedlinsk Grójec WS RADOM czy odc Radzymin Wyszków daleko od stolicy. Za durzo by było roboty przy wiaduktach, łącznicach, przebudowach i wyburzeniach. RZadna exspresowa nie łączy się bezpośrednio z miastem.Teraz buduje się tam gdzie są gołe pola, to i roboty mniej np S3 Szczecin Klucz Grzow płn.

~astrolog 2010-03-08

Ekspresowka miedzy Myslenicami a Krakowem bedzie biegla w innym miejscu. Obecna trasa nie nadaje sie do rozbudowy jako ekspresowa.

~NM 2010-03-08

I po co te swiatla??? a kiedy bedzie droga expresowa z Krakowa do Zakopanego?.

~sdf 2010-03-08

Oczywiście nikt nie pomyślał o bezkolizyjnym wjeździe/zjeździe i kładce dla pieszych. Światła "muszą wystarczyć". A że będą korki, to już nikogo nie obchodzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.