mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trudniej na zakopiance w Libertowie

Trudniej na zakopiance w Libertowie

Realizowana przez GDDKiA od listopada ubiegłego roku zaraz za granicami Krakowa inwestycja, polegająca na przesunięciu skrzyżowania "zakopianki" z drogą do Libertowa i na przebudowie całego układu drogowego w tym rejonie, wkroczyła w kolejną fazę. Od 8 marca prawa jezdnia drogi krajowej nr 7 na odcinku Kraków-Libertów (małopolskie) zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku 1 km.

Trudniej na zakopiance w Libertowie
Ruch dwukierunkowy będzie odbywać się lewą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h oraz zakazie wyprzedzania. Taka sytuacja potrwa około 2 miesięcy, po czym organizacja ruchu zostanie zmieniona.

Poprzednio wykonawca zajmował się przebudową infrastruktury na drogach bocznych, a teraz przystąpi do obniżenia niwelety prawej jezdni (kierunek do Myślenic). Kolejne etapy prac, aż do ich zakończenia w lipcu br., będą również wiązały się z dużymi utrudnieniami w ruchu –informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.


Inwestycja na "zakopiance" w Libertowie w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Niebezpieczne skrzyżowanie na Górze Libertowskiej, gdzie doszło do wielu wypadków, zostanie zamknięte. Zamknięty zostanie także przejazd przez pas rozdziału (przełączka). W zamian za to, 600 m bliżej Krakowa, zostanie zbudowane skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, gdzie będą mogły bezpiecznie włączyć się do ruchu na "zakopiance" samochody wyjeżdżające z Libertowa, Lusiny i Wrząsowic. Wzdłuż nowej drogi zostanie zbudowany chodnik oraz ścieżka rowerowa, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego będą mogli bezpiecznie przekroczyć ruchliwą drogę krajową na przejściu dla pieszych.

 
Wykonawcą inwestycji jest firma POLDiM SA z Tarnowa. Wartość kontraktu to ponad 12 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~JK 2010-03-09

W Polsce drogi exspresowe powstają z daleka od miast np, s7 Jedlinsk Grójec WS RADOM czy odc Radzymin Wyszków daleko od stolicy. Za durzo by było roboty przy wiaduktach, łącznicach, przebudowach i wyburzeniach. RZadna exspresowa nie łączy się bezpośrednio z miastem.Teraz buduje się tam gdzie są gołe pola, to i roboty mniej np S3 Szczecin Klucz Grzow płn.

~astrolog 2010-03-08

Ekspresowka miedzy Myslenicami a Krakowem bedzie biegla w innym miejscu. Obecna trasa nie nadaje sie do rozbudowy jako ekspresowa.

~NM 2010-03-08

I po co te swiatla??? a kiedy bedzie droga expresowa z Krakowa do Zakopanego?.

~sdf 2010-03-08

Oczywiście nikt nie pomyślał o bezkolizyjnym wjeździe/zjeździe i kładce dla pieszych. Światła "muszą wystarczyć". A że będą korki, to już nikogo nie obchodzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.