mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trudny tydzień na Karkonoskiej we Wrocławiu

Trudny tydzień na Karkonoskiej we Wrocławiu

W najbliższych dniach rozpocznie się gwarancyjna naprawa wagi i remont nawierzchni w tych miejscach na al. Karkonoskiej we Wrocławiu. Prace zostaną podzielone na dwa etapy- po jednym pasie jezdni  wlotowej. W etapie pierwszym od 4 sierpnia od godziny 21.00 zamknięty zostanie lewy pas jezdni al. Karkonoskiej. Realizacja dwóch etapów potrwa do środy 11 sierpnia.

Trudny tydzień na Karkonoskiej we Wrocławiu
Ruch kołowy w tym czasie będzie się odbywał tylko jednym pasem jezdni. W pierwszym etapie prac - prawym pasem, w drugim - lewym pasem jezdni. Naprawą wagi do ważenia pojazdów w ruchu zajmie się konsorcjum firm IMEX i Zaberd w ramach gwarancji. Prace naprawcze polegać będą na wymianie betonowej podstawy, kotwienia wagi oraz pętli indukcyjnej.

W ramach poprawy stanu nawierzchni, w obrębie zamontowanego systemu ważenia pojazdów w ruchu, ZDiUM dokona wymiany wszystkich warstw nawierzchni (stabilizującej, wiążącej i ścieralnej) na głębokości 14 cm. Naprawa nawierzchni obejmie w sumie 372 m2, jej koszt wyniesie 56,5 tys. zł.

Wykonanie prac naprawczych na wadze i nawierzchni jest niezbędne z uwagi na planowany montaż bariery rozdzielającej obydwie jezdnie al. Karkonoskiej: na odcinku 1200 m od skrzyżowania z ul. Zwycięską do wylotu z miasta. Montaż bariery rozpocznie się  wkrótce po zakończeniu prac przy wadze.

Harmonogram prac związanych z naprawą wagi i remontem nawierzchni na lewym
pasie :

4 sierpnia - od godz. 21.00
demontaż wagi, frezowanie nawierzchni do głębokości 14 cm, ułożenie warstwy wyrównawczej nawierzchni, ułożenie siatki
5 sierpnia
ułożenie warstwy wiążącej, montaż pętli indukcyjnej w warstwie wiążącej, ułożenie warstwy ścieralnej (ostatniej) z betonu asfaltowego, wylanie fundamentu wagi (czas na sezonowanie betonu)
6 sierpnia
montaż ramy wagi i zalanie masą zalewową w celu jej przyspojenia do podłoża ( czas na zastygnięcie masy)
7 sierpnia nastąpi przełożenie ruchu na lewą połówkę jezdni i zamknięcie prawego pasa.

Powtórzenie scenariusza działań z pierwszego etapu prac. Przewidywany termin ukończenia prac na prawym pasie jezdni - 11 sierpnia.

Prace związane z gwarancyjną naprawą wagi do dynamicznego ważenia pojazdów obejmą również system ważenia pojazdów w al. Jana III Sobieskiego. Z uwagi na priorytet al. Karkonoskiej prace w al. Jana III Sobieskiego rozpoczną się dopiero po zakończeniu naprawy w al. Karkonoskiej.

Zakres prac przewidzianych do wykonania w al. Jana III Sobieskiego przewiduje prócz gwarancyjnej naprawy wagi również naprawę nawierzchni jezdni na obszarze 384 m2.

Koszt naprawy systemu ponosi konsorcjum firm IMEX i Zaberd, koszt naprawy nawierzchni - 80 tys. zł. - Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.