mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trudny tydzień na Karkonoskiej we Wrocławiu

Trudny tydzień na Karkonoskiej we Wrocławiu

W najbliższych dniach rozpocznie się gwarancyjna naprawa wagi i remont nawierzchni w tych miejscach na al. Karkonoskiej we Wrocławiu. Prace zostaną podzielone na dwa etapy- po jednym pasie jezdni  wlotowej. W etapie pierwszym od 4 sierpnia od godziny 21.00 zamknięty zostanie lewy pas jezdni al. Karkonoskiej. Realizacja dwóch etapów potrwa do środy 11 sierpnia.

Trudny tydzień na Karkonoskiej we Wrocławiu
Ruch kołowy w tym czasie będzie się odbywał tylko jednym pasem jezdni. W pierwszym etapie prac - prawym pasem, w drugim - lewym pasem jezdni. Naprawą wagi do ważenia pojazdów w ruchu zajmie się konsorcjum firm IMEX i Zaberd w ramach gwarancji. Prace naprawcze polegać będą na wymianie betonowej podstawy, kotwienia wagi oraz pętli indukcyjnej.

W ramach poprawy stanu nawierzchni, w obrębie zamontowanego systemu ważenia pojazdów w ruchu, ZDiUM dokona wymiany wszystkich warstw nawierzchni (stabilizującej, wiążącej i ścieralnej) na głębokości 14 cm. Naprawa nawierzchni obejmie w sumie 372 m2, jej koszt wyniesie 56,5 tys. zł.

Wykonanie prac naprawczych na wadze i nawierzchni jest niezbędne z uwagi na planowany montaż bariery rozdzielającej obydwie jezdnie al. Karkonoskiej: na odcinku 1200 m od skrzyżowania z ul. Zwycięską do wylotu z miasta. Montaż bariery rozpocznie się  wkrótce po zakończeniu prac przy wadze.

Harmonogram prac związanych z naprawą wagi i remontem nawierzchni na lewym
pasie :

4 sierpnia - od godz. 21.00
demontaż wagi, frezowanie nawierzchni do głębokości 14 cm, ułożenie warstwy wyrównawczej nawierzchni, ułożenie siatki
5 sierpnia
ułożenie warstwy wiążącej, montaż pętli indukcyjnej w warstwie wiążącej, ułożenie warstwy ścieralnej (ostatniej) z betonu asfaltowego, wylanie fundamentu wagi (czas na sezonowanie betonu)
6 sierpnia
montaż ramy wagi i zalanie masą zalewową w celu jej przyspojenia do podłoża ( czas na zastygnięcie masy)
7 sierpnia nastąpi przełożenie ruchu na lewą połówkę jezdni i zamknięcie prawego pasa.

Powtórzenie scenariusza działań z pierwszego etapu prac. Przewidywany termin ukończenia prac na prawym pasie jezdni - 11 sierpnia.

Prace związane z gwarancyjną naprawą wagi do dynamicznego ważenia pojazdów obejmą również system ważenia pojazdów w al. Jana III Sobieskiego. Z uwagi na priorytet al. Karkonoskiej prace w al. Jana III Sobieskiego rozpoczną się dopiero po zakończeniu naprawy w al. Karkonoskiej.

Zakres prac przewidzianych do wykonania w al. Jana III Sobieskiego przewiduje prócz gwarancyjnej naprawy wagi również naprawę nawierzchni jezdni na obszarze 384 m2.

Koszt naprawy systemu ponosi konsorcjum firm IMEX i Zaberd, koszt naprawy nawierzchni - 80 tys. zł. - Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Toyota szykuje nowe hybrydy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.