mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Rozpoczął się I etap budowy drogi wojewódzkiej nr 747 w województwie mazowieckim, która połączy nowy most na Wiśle z DW 754. Koszt budowy tego 1,7-kilometrowego odcinka wyniesie prawie 13 mln zł.

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu
Pierwszy etap prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 747, tj. odcinek od nowo budowanego mostu na Wiśle na terenie gm. Solec do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754, prowadzi firma Trakt z Kielc. Liczący 1,7 km fragment nowej drogi będzie kosztował 12,990 mln zł i zostanie w całości sfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zadanie to, zgodnie z umową, powinno zostać zrealizowane w pół roku.  

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 747 zapewni dojazd do budowanego obiektu mostowego na rzece Wiśle, który połączy województwa mazowieckie z lubelskim. W ramach inwestycji w miejscu istniejącego skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754 zaprojektowano średnie rondo o średnicy zewnętrznej wynoszącej 43,0 m. Na wlocie północnym wprowadzono przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Na wlocie zachodnim wprowadzono przejście dla pieszych z rezerwą terenu na przejazd rowerowy. W związku z wprowadzeniem nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747 istniejący przebieg drogi wojewódzkiej nr 754 został odgięty na północ. Za rondem, droga wojewódzka przebiegać będzie po nasypie istniejącej drogi, włączając się w rozwiązania projektowe budowanego mostu na rzece Wiśle. Ponadto na sporym odcinku drogi musi zostać wymieniony grunt.

Drugim etapem inwestycji będzie budowa ponad 8 km drogi po nowym śladzie od skrzyżowania z DW nr 754 do drogi krajowej nr 79 na terenie gm. Lipsko wraz z obwodnicą Lipska. Realizacja tego etapu rozpocznie się w II półroczu tego roku. To zadanie zostanie sfinansowane ze środków RPO WM na lata 2014-2020. Budowa tego odcinka powinna zostać zakończona do końca 2016. Jednocześnie z realizacją II etapu rozpoczną się prace projektowe nad kolejnym odcinkiem drogi 747 od Lipska do Iłży. Zarówno projekt na odcinek od Lipska do Iłży jak i jego realizacja zostanie sfinansowana ze środków RPO WM na lata 2014-2020.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Lechu1984 2016-10-05

zrobią drogę najtańszym kosztem która wytrwa może z pół roku i będą naprawiać.

Bielart_pl 2016-09-16

Akurat jeżeli chodzi o drogi i malowanie pasów czy wykonywanie podobnych prac na parkingu, to polecam zerknąć do nas na Bielart.pl ponieważ właśnie tym zajmujemy się na co dzień.

~jaro 2016-07-08

co za debile projekt-ja te drogi .. jeszcze malo mamy asfaltu w tym kraju nie ma kto sie za to wziac i skonczyc z marnotrawieniem . jakby jeszcze byla niezbedna to rozumiem a tak to jak pewnej pani w lesie okrycie dolnej partii ciala. bedziemy mieli co blokowac moze jakies wladze sie obudza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.