mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Rozpoczął się I etap budowy drogi wojewódzkiej nr 747 w województwie mazowieckim, która połączy nowy most na Wiśle z DW 754. Koszt budowy tego 1,7-kilometrowego odcinka wyniesie prawie 13 mln zł.

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu
Pierwszy etap prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej nr 747, tj. odcinek od nowo budowanego mostu na Wiśle na terenie gm. Solec do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754, prowadzi firma Trakt z Kielc. Liczący 1,7 km fragment nowej drogi będzie kosztował 12,990 mln zł i zostanie w całości sfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zadanie to, zgodnie z umową, powinno zostać zrealizowane w pół roku.  

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 747 zapewni dojazd do budowanego obiektu mostowego na rzece Wiśle, który połączy województwa mazowieckie z lubelskim. W ramach inwestycji w miejscu istniejącego skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754 zaprojektowano średnie rondo o średnicy zewnętrznej wynoszącej 43,0 m. Na wlocie północnym wprowadzono przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Na wlocie zachodnim wprowadzono przejście dla pieszych z rezerwą terenu na przejazd rowerowy. W związku z wprowadzeniem nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747 istniejący przebieg drogi wojewódzkiej nr 754 został odgięty na północ. Za rondem, droga wojewódzka przebiegać będzie po nasypie istniejącej drogi, włączając się w rozwiązania projektowe budowanego mostu na rzece Wiśle. Ponadto na sporym odcinku drogi musi zostać wymieniony grunt.

Drugim etapem inwestycji będzie budowa ponad 8 km drogi po nowym śladzie od skrzyżowania z DW nr 754 do drogi krajowej nr 79 na terenie gm. Lipsko wraz z obwodnicą Lipska. Realizacja tego etapu rozpocznie się w II półroczu tego roku. To zadanie zostanie sfinansowane ze środków RPO WM na lata 2014-2020. Budowa tego odcinka powinna zostać zakończona do końca 2016. Jednocześnie z realizacją II etapu rozpoczną się prace projektowe nad kolejnym odcinkiem drogi 747 od Lipska do Iłży. Zarówno projekt na odcinek od Lipska do Iłży jak i jego realizacja zostanie sfinansowana ze środków RPO WM na lata 2014-2020.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Lechu1984 2016-10-05

zrobią drogę najtańszym kosztem która wytrwa może z pół roku i będą naprawiać.

Bielart_pl 2016-09-16

Akurat jeżeli chodzi o drogi i malowanie pasów czy wykonywanie podobnych prac na parkingu, to polecam zerknąć do nas na Bielart.pl ponieważ właśnie tym zajmujemy się na co dzień.

~jaro 2016-07-08

co za debile projekt-ja te drogi .. jeszcze malo mamy asfaltu w tym kraju nie ma kto sie za to wziac i skonczyc z marnotrawieniem . jakby jeszcze byla niezbedna to rozumiem a tak to jak pewnej pani w lesie okrycie dolnej partii ciala. bedziemy mieli co blokowac moze jakies wladze sie obudza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando