mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa budowa obwodnicy Stargardu

Trwa budowa obwodnicy Stargardu

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje, że już pod koniec października bieżącego roku zakończy się budowa obwodnicy Stargardu Szczecińskiego w ciągu drogi ekspresowej S10. Nowa trasa będzie mieć ponad 13 km długości.

Trwa budowa obwodnicy Stargardu
Obecnie przejazd przez Stargard Szczeciński jest bardzo uciążliwy. Istniejąca droga krajowa nr 10 prowadzi przez centrum miasta. Dodatkowo nawierzchnia drogi jest zniszczona i nie jest przystosowana do przenoszenia nacisków rzędu 115 kN na oś. Trzeba także zaznaczyć, że dobowy ruchu pojazdów na tej trasie jest spory, bo wynosi około 15 tys. aut.

Znaczny ruch tranzytowy przez centrum miasta i bardzo duży ruch lokalny stwarzają duże zagrożenie zarówno dla mieszkańców jak i dla użytkowników drogi. W związku z tym konieczna jest budowa obwodnicy Stargardu. Trwające aktualnie prace przy budowie tej trasy, stanowią kontynuację przebudowy drogi od strony Szczecina.

W ramach inwestycji przewidziano budowę dwujezdniowego odcinka drogi o parametrach trasy szybkiego ruchu, o długości prawie 13,5 km. Obwodnica będzie omijać centrum miasta od strony południowej. Poza tym zaplanowano budowę 3 węzłów drogowych: Lipnik, Osiedle Pyrzyckie i Święte wraz z urządzeniami technicznymi, 8 wiaduktów, estakady, 2 kładek i 61 przepustów. Zadanie obejmuje także przebudowę lokalnego układu komunikacyjnego, budowę oświetlenia, przebudowę sieci kolidujących sieci teletechnicznych i kanalizacji, budowę urządzeń ograniczających uciążliwość ruchu drogowego dla środowiska (m.in. ekranów akustycznych) oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm Johann Bunte Bauunternehmung GmbH & Co. KG. oraz Berger Bau GmbH. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 października 2009 roku. Budowa trasy będzie kosztować około 300 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~romek 2009-02-17

Obejscie Zieleniewa Morzyczyna koło Jeziora Miedwie 14 km,obwodnica Stargardu Szczecinskiego 13,5km,obejscie Wyrzyska 8km,obejsci Nakła 4km.Razem 40km na odcinku Szczecin - Bydgoszcz który liczy 240 km tj ok 16% całej trasy budowanych przez 8 lat.W tym tempie potrzeba 40 lat na wykonanie całejgo odcinka.Polecam temat do przemyslenia.Strasznie to wolno idzie,czyzby ten sam zespól pracował na całej trasie.Podzielic to na odcinki np 20 km czyli 10 kawałkow,wyznaczyc zespoły (GDDKiA) dac im 1 rok na uprzadkowanie spraw projektowych i pozwolenia na budowe ,przetarg i po 4 latach nowa trasa gotowa.Wyglada tak ze DK rozpracowuje ten sam zespolik z widomymi skutkami

~romek 2009-02-13

Jakie sa plany modernizacji DK10 od Stargardu Szczecinskiego do Wałcza.Droga DK 10 na tym odcinku waska brak pasa awaryjnego na całej długości ,miekie pobocza liczne ograniczenia predkości.Prace modernizacyjne tej trasy były prowadzone w latach 2002-2005 których głownym celem było przywrócenie normalnego stanu technicznego.Budowa obwodnicy Wyrzyska nie rozwiąze problemu udrożnienia tej trasy w najblizszej przyszłosci.Czy jest dobre rozwiazaie oczywiscie ze tak nalezy kontynułować modernizacje Autostrady Pomorskiej A6 po starym sladzie w kierunku Szczecinka tam ta trasa powinna sie rozwidlać na Bydgoszcz i Gdansk.Tereny pod Autostrade na odcinku do Szczecinka sa zarezerwowane w polanach zagospodarowania gmin.Co zyskujemy rozwój tego terenu,wygodna trasę dojazdowa w perspektywie 5 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.