mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa modernizacja drogi Kcynia - Szubin

Trwa modernizacja drogi Kcynia - Szubin

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 247 pomiędzy Kcynią i Szubinem (woj. kujawsko-pomorskie). Za blisko 36 milionów złotych wyremontowanych zostanie 15 kilometrów drogi.

Trwa modernizacja drogi  Kcynia - Szubin
W ramach inwestycji na drodze nr 247 zmodernizowana zostanie cała nawierzchnia jezdni łączącej Szubin z Kcynią. Bezpieczeństwo podróżujących poprawi się dzięki poszerzeniu i utwardzeniu poboczy, które po modernizacji będą miały po pół metra szerokości z każdej strony jezdni. W miejscowościach przy trasie powstaną nowe chodniki.  

Dotychczas  prace przygotowawcze, przepusty pod drogą budowa czterech zatok autobusowych wyniosła ponad 5 mln złotych, wykonano. W drugiej połowie marca ruszyły już prace nad modernizacją jezdni.
 
Cała inwestycja wyniesie prawie 36 mln zł, z czego 12,3 mln zł województwo otrzyma w ramach dofinansowania z RPO. Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 247 usprawni komunikację dróg wojewódzkich z ekspresową S 5. Zakończenie prac zaplanowano na przełom lipca i sierpnia.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross