Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa modernizacja drogi Kcynia - Szubin

Trwa modernizacja drogi Kcynia - Szubin

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 247 pomiędzy Kcynią i Szubinem (woj. kujawsko-pomorskie). Za blisko 36 milionów złotych wyremontowanych zostanie 15 kilometrów drogi.

Trwa modernizacja drogi  Kcynia - Szubin
W ramach inwestycji na drodze nr 247 zmodernizowana zostanie cała nawierzchnia jezdni łączącej Szubin z Kcynią. Bezpieczeństwo podróżujących poprawi się dzięki poszerzeniu i utwardzeniu poboczy, które po modernizacji będą miały po pół metra szerokości z każdej strony jezdni. W miejscowościach przy trasie powstaną nowe chodniki.  

Dotychczas  prace przygotowawcze, przepusty pod drogą budowa czterech zatok autobusowych wyniosła ponad 5 mln złotych, wykonano. W drugiej połowie marca ruszyły już prace nad modernizacją jezdni.
 
Cała inwestycja wyniesie prawie 36 mln zł, z czego 12,3 mln zł województwo otrzyma w ramach dofinansowania z RPO. Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 247 usprawni komunikację dróg wojewódzkich z ekspresową S 5. Zakończenie prac zaplanowano na przełom lipca i sierpnia.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj