mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa modernizacja drogi z Brodnicy do Rypina

Trwa modernizacja drogi z Brodnicy do Rypina

Trwają prace drogowe związane z przebudową 33 kilometrów trasy wojewódzkiej biegnącej przez powiat brodnicki i rypiński. Inwestycja pochłonie 41 milionów złotych.

Trwa modernizacja drogi z Brodnicy do Rypina
Drogę, po wygranym przetargu, modernizuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Brodnica wraz z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg z Lipna. Obecnie drogowcy modernizują ulicę Podgórną w Brodnicy. Prace obejmują gruntowną odnowę nawierzchni jezdni, przebudowę zjazdów i położenie nowych chodników.

Do jesieni przyszłego roku jezdnia na całym odcinku, od Brodnicy do granic województwa kujawsko-pomorskiego, zostanie wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Częścią inwestycji będzie również poprawa odwodnienia jezdni i utwardzenie poboczy. W kilku miejscach na trasie staną bramki wjazdowe ostrzegające przed wjazdem na teren zabudowany i wymuszające na kierowcy zmniejszenie prędkości jazdy. Powstanie także nowy maszt radarowy i zatoka postojowa do ważenia pojazdów ciężarowych.   

Łączny koszt inwestycji wyniesie 41 milionów złotych, z czego blisko 18,5 miliona złotych pochodzi z unijnych środków RPO WK-P, a pozostała część z budżetu województwa. Zakończenie prac przewidywane jest jesienią 2010 roku.

Realizacja inwestycji na drodze nr 560 poprawi skomunikowanie sieci dróg wojewódzkich z drogą krajową nr 15  i z ekspresową drogą nr 10.

Podobne wiadomości:

Moc idzie na południe

auto motor i sport 0000-00-00

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~Maciej66 2009-08-27

Dlaczego pismak używa określenia S 10 ? Ta droga jest w planach dopiero po 2015 roku a patrząc na tempo przygotowania prac drogowych to pomyślmy dopiero o 2020 roku, jeszcze nie jedna flaszeczka popłynie przez krew towarzyszy decydentów ! To my wygraliśmy wojnę i mamy to co mamy ! Chamy na salony !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?