mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa modernizacja drogi z Brodnicy do Rypina

Trwa modernizacja drogi z Brodnicy do Rypina

Trwają prace drogowe związane z przebudową 33 kilometrów trasy wojewódzkiej biegnącej przez powiat brodnicki i rypiński. Inwestycja pochłonie 41 milionów złotych.

Trwa modernizacja drogi z Brodnicy do Rypina
Drogę, po wygranym przetargu, modernizuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Brodnica wraz z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg z Lipna. Obecnie drogowcy modernizują ulicę Podgórną w Brodnicy. Prace obejmują gruntowną odnowę nawierzchni jezdni, przebudowę zjazdów i położenie nowych chodników.

Do jesieni przyszłego roku jezdnia na całym odcinku, od Brodnicy do granic województwa kujawsko-pomorskiego, zostanie wzmocniona i zyska nową nawierzchnię. Częścią inwestycji będzie również poprawa odwodnienia jezdni i utwardzenie poboczy. W kilku miejscach na trasie staną bramki wjazdowe ostrzegające przed wjazdem na teren zabudowany i wymuszające na kierowcy zmniejszenie prędkości jazdy. Powstanie także nowy maszt radarowy i zatoka postojowa do ważenia pojazdów ciężarowych.   

Łączny koszt inwestycji wyniesie 41 milionów złotych, z czego blisko 18,5 miliona złotych pochodzi z unijnych środków RPO WK-P, a pozostała część z budżetu województwa. Zakończenie prac przewidywane jest jesienią 2010 roku.

Realizacja inwestycji na drodze nr 560 poprawi skomunikowanie sieci dróg wojewódzkich z drogą krajową nr 15  i z ekspresową drogą nr 10.

Podobne wiadomości:

Moc idzie na południe

auto motor i sport 0000-00-00

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Maciej66 2009-08-27

Dlaczego pismak używa określenia S 10 ? Ta droga jest w planach dopiero po 2015 roku a patrząc na tempo przygotowania prac drogowych to pomyślmy dopiero o 2020 roku, jeszcze nie jedna flaszeczka popłynie przez krew towarzyszy decydentów ! To my wygraliśmy wojnę i mamy to co mamy ! Chamy na salony !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando