mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa nasuwanie estakady na obwodnicy Olsztynka

Trwa nasuwanie estakady na obwodnicy Olsztynka

Na obwodnicy Olsztynka trwa drugi etap nasuwania ponad 300 metrowej estakady. Po nasunięciu wykonana zostanie regulacja wysokościowa konstrukcji, a następnie rozpocznie się budowa płyty żelbetowej, na której położona zostanie nawierzchnia drogi. Koszt budowy estakady to ok. 71 mln zł.

Trwa nasuwanie estakady na obwodnicy Olsztynka
Kilka tygodni temu wciągnięto na podpory część konstrukcji o długości 150 m. Następnie do nasuniętego elementu doczepiono resztę dźwigarów. W drugim etapie rozpoczęło się wciąganie całej, liczącej 315 m konstrukcji. Łączny ciężar jaki trzeba wciągnąć na podpory to prawie 3000 ton. Wciąganie odbywa się za pomocą dwóch sprzężonych ze sobą siłowników zamontowanych na przyczółku obiektu. Konstrukcja przesuwana jest z prędkością 5m/h. Obecnie zakończyło się nasuwanie estakady w ciągu prawej jezdni obwodnicy, lewa będzie wciągana w tym tygodniu.

Estakada o długości 315 m biegnie nad doliną rzeki Jemiołówki. Jest to najdłuższy z 33 obiektów mostowych powstających podczas budowy drogi ekspresowej S7 od Olsztynka do Nidzicy i obwodnicy Olsztynka. Jest też drugim co do długości obiektem w województwie warmińsko-mazurskim. Dłuższa, licząca 450 m estakada znajduje na oddanej latem tego roku do użytku obwodnicy Mrągowa.

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Olsztynek-Nidzica wraz z budową obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowej S51 to inwestycja polegająca na budowie ok. 26 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 o przekroju poprzecznym 2x2 z szerokim pasem dzielącym umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2x3 oraz ok. 5 km obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowej S51 o przekroju poprzecznym jak dla S7. Zadanie o wartości ok. 1,18 mld zł jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i współfinansowane z unijnego Funduszu Spójności w kwocie 552,5 mln zł. Planowane zakończenie inwestycji - lipiec 2012 r.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic