mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa projektowanie obwodnicy Suwałk

Trwa projektowanie obwodnicy Suwałk

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wznowił prace projektowe dotyczące obwodnicy Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S8. Tymczasowe wstrzymanie przygotowań było związane z brakiem decyzji o ostatecznym przebiegu obwodnicy Augustowa.

Trwa projektowanie obwodnicy Suwałk
Projektowane drogowe obejścia Augustowa i Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S8 będą połączone i docelowo stworzą jednolity układ komunikacyjny północnej części województwa podlaskiego. W związku z tym prace projektowe nad obwodnicą Suwałk jeszcze do niedawna były tymczasowo zawieszone, bo każda decyzja w sprawie obwodnicy Augustowa wpływa na wybór rodzaju planowanego skrzyżowania na obwodnicy Suwałk (węzła Lotnisko) oraz na sposób połączenia trasy z istniejącą drogą krajową nr 8. Jeśli wybrany zostanie wariant obwodnicy Augustowa przez Raczki, to obwodnica Suwałk będzie projektowana do węzła Lotnisko i dalej w stronę Raczek jako droga ekspresowa, ale połączenie od węzła Lotnisko do istniejącej krajowej ósemki będzie drogą klasy GP. Jeśli natomiast zostałby utrzymany dotychczasowy przebieg obwodnicy Augustowa, to ten sam odcinek trzeba zaprojektować jako drogę ekspresową.

Niestety w związku z przedłużającym się terminem wskazania ostatecznego przebiegu obwodnicy Augustowa, białostocki oddział GDDKiA zdecydował się na kontynuowanie prac projektowych, aby móc dotrzymać terminy przyjęte w harmonogramie. GDDKiA uznała, że bezsporny odcinek obwodnicy Suwałk od węzła Szwajcaria do węzła Lotnisko będzie nadal projektowany jako dwujezdniowa droga ekspresowa, natomiast połączenie węzła Lotnisko z istniejącą drogą krajową nr 8 zostanie zaprojektowane jako droga klasy GP. W najbliższych tygodniach spodziewane jest ustalenia ostatecznego przebiegu obwodnicy Augustwa, w związku z tym do tego czasu pozostaną wstrzymane prace projektowe na odcinku Gatno - Suwałki.

Dotychczasowa przerwa w projektowaniu nie opóźni prac przygotowawczych i nie wpłynie na ich harmonogram, ponieważ w okresie zawieszenia prowadzone były prace związane z przygotowaniem materiałów do wniosku o decyzję środowiskową. W aktualnych planach białostockiego oddziału GDDKiA uzyskanie decyzji środowiskowej planowane jest na III kwartał 2009. Z kolei uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej przewidywane jest na I kwartał 2011 roku. Budowa drogi planowana jest na lata 2011-2014.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Ford Fiesta - mały tuning

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Wadek 2009-02-10

Jacy to ekolodzy ? Kilku chcacych sie wykazac ,majacych poparcie w mediach,zawladnela mlodymi ludzmi ,ktorzy w glowach maja jeszcze idealy.Ekolodzy, ktorzy nie wskaza na mapie gdzie sa i przeciwko czemu sprzeciwiaja sie .

~Jacek 2009-02-10

Ekolodzy drodzy sadżćie drzewa zamiast dyndać jak te baranie jaja.I dajcie innym budować. A MOGLIBYSCIE SIĘ ZAJĄĆ "NIESZCZELNYMI SZAMBAMI'

~fikuśbzykuś 2009-02-05

Ci kapslo-zbieracze, do drzew przywieszeni 'huśtacze' i inni pseudo zapaleńcy, całkowicie rozłożą budowę dróg na Podlasiu i nie tylko... A wszystko dla szczytnego, bynajmniej publicznego, ale ich własnego prywatnego interesu (sic!). A już za rogiem czeka na implementację nowa unijna dyrektywa środowiskowa, która da tym, jak i wszystkim nowym chętnym bencfałom możliwość założenia, nawet bez formalnego zarejestrowania, grupki wzajemnej adoracji, która będzie mogła wejść na prawach strony do każdego toczącego się postępowania, mówiąc bezczelnie, że robią to w, obecnie tak bardzo chwytliwym medialnie, 'interesie' przyrody. O, zgrozo! Swego czasu, można było się wybić np. na Polskiej Partii Przyjaciół Piwa i podostawać się do Parlamentu. Ludzie, nie pozwólcie by i tym razem szansa na łatwy zarobek przeszła wam koło nosa! :)))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.