mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwa przebudowa DW 637 na trasie Warszawa - Węgrów

Trwa przebudowa DW 637 na trasie Warszawa - Węgrów

W lipcu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie rozpoczął przebudowę 35 km drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa – Węgrów, na odcinku od Stanisławowa do Węgrowa. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2013 r. Droga wojewódzka nr 637 jest bardzo ważnym połączeniem Warszawy ze wschodnią częścią Mazowsza.

Trwa przebudowa DW 637 na trasie Warszawa - Węgrów
Inwestycja jest jednym z kluczowych projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Jest to jednocześnie największe dotychczasowe przedsięwzięcie związane z modernizacją dróg wojewódzkich Mazowsza.

Łączny koszt zadania to ponad 128 mln zł, z czego 85 proc. zostanie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zakres robót obejmuje m.in. wzmocnienie konstrukcji drogi, poszerzenie jezdni, budowę odwodnienia, chodników w miejscowościach zlokalizowanych wzdłuż drogi, ścieżek rowerowych m.in. na odcinku pomiędzy Porębami Nowymi, a Dobrem oraz od Liwu do Węgrowa. Wybudowanych zostanie 38 zatok autobusowych, przebudowaniu ulegną 42 skrzyżowania i 6 mostów. Dzięki modernizacji przejazd tą trasą będzie bezpieczniejszy i wygodniejszy. Inwestycja będzie realizowana na terenie dwóch powiatów – węgrowskiego i mińskiego oraz czterech gmin: Stanisławów, Dobre, Korytnica, Liw, Węgrów.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~mich 2011-11-01

tylko ten czas realizacji mnie powalił <br /> 2 lata :/

~Dobromir 2011-09-04

Chwała Bogu, że wreszcie zaczęli remontować tę drogę. Bo już nie dało się nią jeździć.Teraz co prawda stoi się na wahadłach, ale wreszcie będzie porządna droga bez dziur.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.