mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają konsultacje w sprawie A2

Trwają konsultacje w sprawie A2

Do 19 grudnia bieżącego roku mają potrwać konsultacje społeczne dotyczące budowy autostrady A2 na odcinku od węzła Lubelska w okolicach Warszawy do przejścia granicznego w Kukurykach. Droga najprawdopodobniej dotrze do granicy dopiero w 2020 roku.

Trwają konsultacje w sprawie A2
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi aktualnie działania informacyjno - konsultacyjne dotyczące projektu budowy autostrady A2 na odcinku od węzła Lubelska do przejścia granicznego w Kukurykach (granica państwa z Białorusią) z wyłączeniem obwodnicy Mińska Mazowieckiego (dla której uzyskano już pozwolenie na budowę).

Konsultacje społeczne, które potrwają do 19 grudnia bieżącego roku mają na celu poinformowanie społeczności lokalnej o planowanej inwestycji, prezentację wariantowego przebiegu trasy oraz poznanie opinii mieszkańców, co pomoże w wyborze optymalnego wariantu budowy autostrady. GDDKiA przygotowując się do realizacji tej inwestycji chce, aby przebieg drogi był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców terenów sąsiadujących z planowaną inwestycją. Inwestorowi zależy na tym, aby wszelkie wątpliwości i kwestie sporne, związane z przebiegiem autostrady A2, rozstrzygać na etapie planowania inwestycji.

Zgłoszone w ramach konsultacji postulaty, zostaną przeanalizowane przez projektantów oraz GDDKiA i w uzasadnionych przypadkach, uwzględnione. Po zakończeniu działań konsultacyjnych, zostaną opracowane dwa sprawozdania.

Budowa autostrady na odcinku Warszawa – Kukuryki jest inwestycją o znaczeniu europejskim i zaliczona jest do zadań rządowych. Autostrada planowana jest po nowym śladzie. Korytarz projektowanej drogi biegnie głównie przez tereny rolne i leśne, omijając tereny zurbanizowane. Planowane warianty A2 przebiegają przez obszar województwa mazowieckiego oraz lubelskiego. Autostradę zaprojektowano jako drogę dwujezdniową (każda jezdnia po dwa pasy) z pozostawieniem rezerwy terenu na dobudowę trzeciego pasa ruchu do każdej jezdni. Inwestycja będzie realizowana kompleksowo z pełnym wyposażeniem w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska, miejsca obsługi podróżnych, obwody utrzymania drogowego, miejsca poboru opłat oraz urządzenia obsługi ruchu granicznego. Długość analizowanego odcinka autostrady wyniesie w zależności od wariantu od około 164,7 km do około 173,9 km (licząc razem z autostradową obwodnicą Mińska Mazowieckiego). Ostateczny przebieg drogi wskaże decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

Według harmonogramu autostrada będzie budowana etapowo. Odcinek od Warszawy do Siedlec powinien powstać do 2015 roku, natomiast do granicy państwa kierowcy dojadą prawdopodobnie dopiero w 2020 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Jaro 2008-12-10

Wstyd i hańba! W kraju w centrum Europy dalej nie ma normalnych dróg!!!! Nie można przejechać od granicy do granicy, albo nad morze lub w góry w normalny, europejski, komfortowy sposób, tylko trzeba dalej walczyć z tymi TIR-ami po naszych wąskich i niebezpiecznych drogach. Od 1989 roku nasze francowate władze przespały 20 lat w tej kwestii i tylko się ciągle kłócą i puszą "na górze" jak kury w kurniku! Czasem wstyd być Polakiem (...za nich oczywiście)!!!

~p 2008-12-09

No właśnie. Do takiego tygrysa gospodarczego jak ten opodal za wschodnią granicą to powinna prowadzić 57-pasmowa autostrada!

~smirnoff 2008-12-09

Powiedziałbym, że oburzenie

~~Bonus 2008-12-09

No kolejna data, której nie rozumiem. Czy to znaczy, że dają sobie siedem lat od EURO, kiedy mają oddać obwodnicę Mińska Maz. i ma być na ukończeniu S-2 przez Wisłę? No nieźle.Przy obecnym podkręconym tempie przetargów, podpisywania umów i rozpoczynania prac budowlanych naprawdę dziwi taka polityka. Wydawało mi się do tej pory, że odcinek A2 na wschód jest przewidziany do budowy po 2012 i w ciągu 2-3 lat powinien być cały gotowy. Ciekawe, jakie będą mieli koszty kilometra autostrady w latach 2018-2020. Nic, tylko pogratulować polityki. Brawo! W sumie, ruskie, białorusiny i ukraińce powinni nam płacić horrendlane odszkodowania za zniszczone drogi, zarówno DK2, jak i A2 Konin - Września. Ale dla samego bezpieczeństwa podróżnych powinni jak najszybciej wybudować tę drogę. Ilu jeszcze ludzi zginie na zatłoczonej dwójce do czasu aż oddadzą autostradę?? Szok i zdziwienie, to co człowiek czyta...

~ak 2008-12-09

co do tempa budowy - są w sąsiednich krajach odcinki, które też budowano tak długo, z różnych przyczyn.. natomiast dziwi, że nie forsuje się przynajmniej odcinka siedlce-warszawa, który to jest obciążony nie tylko tranzytem, ale i ruchem dojazdowym do stolicy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando