mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace na budowach autostrad A1 i A4

Trwają prace na budowach autostrad A1 i A4

W budowie są brakujące odcinki autostrad A1 i A4. Prace prowadzone są na odcinkach A1 Czerniewice - Kowal, Stryków - Tuszyn, Świerklany - Gorzyczki oraz A4 Tarnów - Dębica, Rzeszów - Jarosław, Przemyśl - Korczowa.

Trwają prace na budowach autostrad A1 i A4
Pierwsze lampy na odcinku autostrady A1 Czerniewice – Kowal już działają, na kolejnym fragmencie A1 pomiędzy Strykowem i Tuszynem zazbrojono fundamenty na obiektach WD-263 i WD-264, a most MA532 łączony jest z MA532.1. Na budowie autostrady A4 na odcinku pomiędzy Tarnowem i Dębicą zabetonowano estakadę E-118, a pomiędzy Przemyślem i Korczową przybyło 24 tys. mkw  warstwy ścieralnej.

Autostrada A1

Czerniewice - Kowal

Uruchomiono pierwsze stacje transformatorowe na położonych przy A1 MOP-ach Otłoczyn i Kałęczynek, a także SPO Odolion. Trwają testy tych urządzeń, a włączone lampy są już  wykorzystywane do oświetlenia terenu budowy podczas prac prowadzonych do późnych godzinach popołudniowych i nocnych.

Stryków – Tuszyn

Prace ziemne, realizacja obiektów inżynierskich oraz przebudowa kolizji to główne zadania realizowane w mijającym tygodniu przez wykonawcę autostrady A1 na odcinku Stryków – Tuszyn. Zwiększa się liczba podwykonawców, pracującego sprzętu oraz pracowników.

Świerklany – Gorzyczki

Most autostradowy MA532 na węźle Mszana stanowi już jednolitą całość, zabetonowano wszystkie jego segmenty. Trwają prace przy połączeniu go z mostem MD532.1 stanowiącym jednocześnie łącznicę węzła. Firma INTERCOR, przed przystąpieniem do właściwych prac, musiała usunąć błędy i niedoróbki poprzedniego wykonawcy Alpine Bau. Ilość naprawionych błędów i niedoróbek jednoznacznie świadczy o braku profesjonalizmu Alpine Bau przy budowie obiektu MA532. Wykonanie tych dodatkowych robót umożliwiło firmie INTERCOR rozpoczęcie właściwych prac objętych kontraktem.

Autostrada A4

Tarnów (węzeł Krzyż) – Dębica (węzeł Pustynia)

Chociaż warunki pogodowe nie sprzyjały wykonawcom udało się zabetonować kolejne segmenty ustroju nośnego estakady E-118. Prowadzono też w ograniczonym zakresie prace na 20 obiektach mostowych w branży drogowej, kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało łącznie każdego dnia ok 700 osób i ok. 300 maszyn budowlanych.


w. Rzeszów Wschód – w. Jarosław Zachód oraz w. Przemyśl – Korczowa

Prawie 24 tys. mkw ułożonej warstwy ścieralnej jest efektem prac w mijającym tygodniu na odcinku Przemyśl – Korczowa. Natomiast na kolejnym odcinku A4 wykonawca koncentruje się na dokończeniu węzła Jarosław Zachód (Wierzbna).

 

 
Tematy w artykule: autostrada A4 autostrada

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Maniek 2013-11-26

Można sobie wszystko chyba sprawdzić tutaj. Rządowa stronka więc kto wie czy tam sobie czegoś nie dorysowali :P

~Wątpliwe to sukcesy. 2013-11-23

Jakie to sukcesy? Najdroższe budowy w Europie. Kilkuletnie opóźnienia. Plajty kolejnych firm. Wystarczy sie przejechać w pobliże budów, dno. Afera za aferą. Dotacje z UE, duża w tym część naszych pieniedzy i jeszcze trzeba będzie za przejazd płacić. Dno.Totalny brak profesjonalizmu.

Sedes_z_Szaletu 2013-11-23

www.polimex-mostostal.pl/pl/centrum-prasowe/aktualnosci/2013/polimex-mostostal-przedstawil-wyniki-za-i-iii-kw.-2013-r.-ktore-sa-lepsze-od-konsensusu-rynkowego.-portfel-zamowien-utrzymuje-sie-na-wysokim-poziomie.-spolka-kontynuuje-restrukturyzacje.-obraduje-nadzwyczajne-walne-zgromadzenie-1

Sedes_z_Szaletu 2013-11-23

Wielki sukces na A1 : po ZALEDWIE 3 latach od podpisania kontraktu i w 3 miesiące po upływie terminu UKOŃCZENIA budowy A1 Stryków-Tuszyn znaleziono JUŻ (!) wykonawców mostów i wiaduktów !!! Ręce same składają się do oklasków !!! Przewidziany w kontrakcie czas na ukończenie tej budowy, to 19 miesięcy. Od wejścia Polimexu na plac budowy (styczeń-luty '2013) minęła już POŁOWA tego okresu. Tymczasem OBECNE zaawansowanie budowy wynosi 7,9%. PO CAŁYM SEZONIE budowlanym !!! Nietrudno obliczyć, że w tym tempie będą to budować przez 12-13 LAT. Tak zaawansowanie tej budowy ocenia sam Polimex => : TUTAJ

~marekoll 2013-11-23

Przejedź sie tamtędy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.