mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace na budowach autostrad A1 i A4

Trwają prace na budowach autostrad A1 i A4

W budowie są brakujące odcinki autostrad A1 i A4. Prace prowadzone są na odcinkach A1 Czerniewice - Kowal, Stryków - Tuszyn, Świerklany - Gorzyczki oraz A4 Tarnów - Dębica, Rzeszów - Jarosław, Przemyśl - Korczowa.

Trwają prace na budowach autostrad A1 i A4
Pierwsze lampy na odcinku autostrady A1 Czerniewice – Kowal już działają, na kolejnym fragmencie A1 pomiędzy Strykowem i Tuszynem zazbrojono fundamenty na obiektach WD-263 i WD-264, a most MA532 łączony jest z MA532.1. Na budowie autostrady A4 na odcinku pomiędzy Tarnowem i Dębicą zabetonowano estakadę E-118, a pomiędzy Przemyślem i Korczową przybyło 24 tys. mkw  warstwy ścieralnej.

Autostrada A1

Czerniewice - Kowal

Uruchomiono pierwsze stacje transformatorowe na położonych przy A1 MOP-ach Otłoczyn i Kałęczynek, a także SPO Odolion. Trwają testy tych urządzeń, a włączone lampy są już  wykorzystywane do oświetlenia terenu budowy podczas prac prowadzonych do późnych godzinach popołudniowych i nocnych.

Stryków – Tuszyn

Prace ziemne, realizacja obiektów inżynierskich oraz przebudowa kolizji to główne zadania realizowane w mijającym tygodniu przez wykonawcę autostrady A1 na odcinku Stryków – Tuszyn. Zwiększa się liczba podwykonawców, pracującego sprzętu oraz pracowników.

Świerklany – Gorzyczki

Most autostradowy MA532 na węźle Mszana stanowi już jednolitą całość, zabetonowano wszystkie jego segmenty. Trwają prace przy połączeniu go z mostem MD532.1 stanowiącym jednocześnie łącznicę węzła. Firma INTERCOR, przed przystąpieniem do właściwych prac, musiała usunąć błędy i niedoróbki poprzedniego wykonawcy Alpine Bau. Ilość naprawionych błędów i niedoróbek jednoznacznie świadczy o braku profesjonalizmu Alpine Bau przy budowie obiektu MA532. Wykonanie tych dodatkowych robót umożliwiło firmie INTERCOR rozpoczęcie właściwych prac objętych kontraktem.

Autostrada A4

Tarnów (węzeł Krzyż) – Dębica (węzeł Pustynia)

Chociaż warunki pogodowe nie sprzyjały wykonawcom udało się zabetonować kolejne segmenty ustroju nośnego estakady E-118. Prowadzono też w ograniczonym zakresie prace na 20 obiektach mostowych w branży drogowej, kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało łącznie każdego dnia ok 700 osób i ok. 300 maszyn budowlanych.


w. Rzeszów Wschód – w. Jarosław Zachód oraz w. Przemyśl – Korczowa

Prawie 24 tys. mkw ułożonej warstwy ścieralnej jest efektem prac w mijającym tygodniu na odcinku Przemyśl – Korczowa. Natomiast na kolejnym odcinku A4 wykonawca koncentruje się na dokończeniu węzła Jarosław Zachód (Wierzbna).

 

 
Tematy w artykule: autostrada A4 autostrada

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Maniek 2013-11-26

Można sobie wszystko chyba sprawdzić tutaj. Rządowa stronka więc kto wie czy tam sobie czegoś nie dorysowali :P

~Wątpliwe to sukcesy. 2013-11-23

Jakie to sukcesy? Najdroższe budowy w Europie. Kilkuletnie opóźnienia. Plajty kolejnych firm. Wystarczy sie przejechać w pobliże budów, dno. Afera za aferą. Dotacje z UE, duża w tym część naszych pieniedzy i jeszcze trzeba będzie za przejazd płacić. Dno.Totalny brak profesjonalizmu.

Sedes_z_Szaletu 2013-11-23

www.polimex-mostostal.pl/pl/centrum-prasowe/aktualnosci/2013/polimex-mostostal-przedstawil-wyniki-za-i-iii-kw.-2013-r.-ktore-sa-lepsze-od-konsensusu-rynkowego.-portfel-zamowien-utrzymuje-sie-na-wysokim-poziomie.-spolka-kontynuuje-restrukturyzacje.-obraduje-nadzwyczajne-walne-zgromadzenie-1

Sedes_z_Szaletu 2013-11-23

Wielki sukces na A1 : po ZALEDWIE 3 latach od podpisania kontraktu i w 3 miesiące po upływie terminu UKOŃCZENIA budowy A1 Stryków-Tuszyn znaleziono JUŻ (!) wykonawców mostów i wiaduktów !!! Ręce same składają się do oklasków !!! Przewidziany w kontrakcie czas na ukończenie tej budowy, to 19 miesięcy. Od wejścia Polimexu na plac budowy (styczeń-luty '2013) minęła już POŁOWA tego okresu. Tymczasem OBECNE zaawansowanie budowy wynosi 7,9%. PO CAŁYM SEZONIE budowlanym !!! Nietrudno obliczyć, że w tym tempie będą to budować przez 12-13 LAT. Tak zaawansowanie tej budowy ocenia sam Polimex => : TUTAJ

~marekoll 2013-11-23

Przejedź sie tamtędy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.