mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim

Trwają prace na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim

Trwają prace na drogach modernizowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego w województwie kujawsko-pomorskim. Na DW nr 534 prace są na półmetku. W przebudowie jest  także DW nr 252.

Trwają prace na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim

Najwięcej utrudnień kierowcy powinni spodziewać się na odcinku DW nr 534 pomiędzy Golubiem-Dobrzyniem, a Rypinem. – Przebudowujemy 15-kilometrowy odcinek pomiędzy Szafarnią i Cetkami – mówi naczelnik wydziału Inwestycji, Piotr Jaworski. - Można powiedzieć, że wykonawca ma już za sobą półmetek robót. Kierowcy do czasu zakończenia inwestycji w listopadzie muszą się jednak liczyć z utrudnieniami. Oprócz ograniczeń prędkości i zwężeń w czasie układania asfaltu wprowadzany jest tam ruch wahadłowy.Na utrudnienia napotkają również kierowcy jadący z Inowrocławia do Włocławka. – Roboty pomiędzy Zakrzewem i Brzeziem i dalej do Włocławka to kolejny etap przebudowy ciągu DW nr 252, która rozpoczęła się w 2009 roku. W ramach tego zadania w 2010 roku ukończona została przebudowa odcinka 9,5 km DW nr 251. Obecnie na DW nr 252 na odcinku Zakrzewo - Brzezie wykonana została już wycinka drzew, remonty cząstkowe nawierzchni, poszerzenia oraz wbudowana warstwa profilowa. Na odcinku Pieranie – Zakrzewo trwają natomiast prace wykończeniowe. Początkowo zakładaliśmy zakończenie projektu do końca tego roku, jednakże z uwagi na prowadzoną równolegle budowę autostrady A-1 rozważamy przesuniecie terminu zakończenia prac na koniec 2012 roku. Nie chcemy by odnowiona nawierzchnia została zniszczona przez ciężki sprzęt budowlany obsługujący budowę autostrady A-1 – dodaje Piotr Jaworski.

W przypadku obu inwestycji oprócz nowej nawierzchni powstają również nowe chodniki, zatoki autobusowe,  zjazdy do posesji,  przepusty. Poza tym drogi po przebudowie otrzymują nowe oznakowanie pionowe i poziome. Zmienia się także geometria wielu ważnych skrzyżowań, gdzie często powstają lewo- i prawoskręty, dodatkowe przejścia dla pieszych.
 
W całym województwie trwają również powierzchniowe utrwalenia nawierzchni. Prace te zaplanowano na kilkudziesięciu odcinkach dróg wojewódzkich liczących w sumie ponad  60 kilometrów.

Modernizowane odcinki:

DW nr 252 (Zakrzewo-Brzezie - Włocławek), długość – ok. 25 km, termin zakończenia – 31.12.2012
DW nr 534 (Szafarnia-Cetki), długość – 15 km, termin zakończenia – 26.11.2011


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Jotgie 2011-07-28

Zgadzam się z Romanem - DK10 od Stryszka do Torunia do A1 powinna być jak najszybciej przebudowana na ekspresówkę.

~Roman z Bydgoszczy 2011-07-28

Nic nie pisze się n.t.budowy dróg w gminach wokół Bydgoszczy. Ostatnią większą budową był odcinek S-10 Stryszek - Białe Błota. Czyżby większość finansów na budowę dróg w Kujawsko-Pomorskiem przeniesiono na tereny wokół A-1 ?. Czy największe miasto w regionienie zasługuje na więcej inwestycji drogowych. Może mamy nieudolnych,lokalnych polityków?.

Jotgie 2011-07-22

\"Nie chcemy by odnowiona nawierzchnia została zniszczona przez ciężki sprzęt budowlany obsługujący budowę autostrady A-1\" - żart czy powaga?! Czy to oznacza, że droga WOJEWÓDZKA nie będzie przystosowana dla pojazdów o nacisku na oś 10T?! Dziasiaj w całej Polsce dostosowuje się drogi wojewódzkie z 9 do 10T (przerywana obwódka w oznaczeniu nr drogi) a w KP nie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.