mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace na krajowej szesnastce

Trwają prace na krajowej szesnastce

Od września ubiegłego roku trwa przebudowa drogi krajowej nr 16 Barczewo – Biskupiec. Do tej pory drogowcy przeprowadzili prace przygotowawcze i rozpoczęli roboty ziemne. Powstają także obiekty inżynierskie. Trasa ma być gotowa już w listopadzie 2010 roku.

Trwają prace na krajowej szesnastce
Umowę na przebudowę drogi krajowej nr 16 na 18,2 km odcinku Barczewo – Biskupiec podpisano 12 sierpnia 2008 roku, a roboty rozpoczęto 11 września ubiegłego roku. Do tej pory drogowcy zakończyli już prace przygotowawcze, czyli rozpoznanie saperskie, wycinkę drzew i krzewów. Obecnie na całym odcinku prowadzone są roboty ziemne (odhumusowanie, wymiana gruntów, wykonywanie wykopów i nasypów). Przebudowywana jest także linia telekomunikacyjna. Rozpoczęto również budowę dziesięciu z siedemnastu obiektów inżynierskich - trzech mostów, dwóch przejść podziemnych i pięciu wiaduktów.

Nowa droga będzie miała jedną jezdnię z utwardzonymi poboczami, a w obrębie węzłów będzie dwujezdniowa. Projekt obejmuje budowę trzech węzłów drogowych: Barczewo (wybudowany w ramach kontraktu Wójtowo-Barczewo), Kromerowo i Biskupiec. W ramach zadania wybudowana zostanie także obwodnica Kromerowa. Na długości 1,4 km postawione zostaną ekrany akustyczne o wysokości od 2 do 4,5 m. Dla zapewnienia połączeń z przyległym terenem wybudowane zostaną drogi gospodarcze, przebudowana zostanie infrastruktura kolidująca z projektem, wybudowane zostaną wiadukty i tunele na przecięciu z poprzecznymi drogami lokalnymi oraz przejścia ekologiczne dla małych i dużych zwierząt. Prace budowlane prowadzone będą w większości poza istniejącą drogą.

Budowa potrwa 26 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych i kosztować będzie 342 mln zł. Inwestycja finansowana jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Termin zakończenia prac planowany jest na listopad 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~NELson 2009-02-25

Dziękuję za adres. Mam kilkadziesiąt samochodow w firmie. Codziennie kilka z nich pokonuje trasę Ełk Olsztyn i dalej na Gdansk, dlatego na tą inwestycję patrzę z pewna troską ale i nadzieją, aczkolwiek tempo remontu i przebudowy tej trasy mnie osobiście dobija. Nie będę wspominał o stanie w jakim jest odcinek Orzysz - Mrągowo.

~warmiak 2009-02-25

http://www.barczewo-kromerowo-biskupiec.pl/

~NELson 2009-02-24

A kiedy ruszą prace na odcinku Mrągowo - Orzysz? Czy inwestycja o której piszecie ma swoją stronę www?.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?