mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace na łódzkich drogach

Trwają prace na łódzkich drogach

Zakończyły się już roboty drogowe na jednej z największych łódzkich ulic – al. Rydza-Śmigłego. Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni. To jednak nie koniec tegorocznych prac remontowych na drogach krajowych przebiegających przez Łódź.

Trwają prace na łódzkich drogach
W ubiegłą sobotę otwarta została jedna z największych łódzkich ulic, al. Rydza-Śmigłego, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 14. Ruch odbywa się tam już bez przeszkód. To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łodzi. Na tym odcinku roboty drogowe trwały prawie miesiąc.

Drogowcy zakończyli prace także na ul. Pabianickiej, na rondzie Lotników Lwowskich, ul. Rzgowskiej i al. Piłsudskiego. Do końca tygodnia mają potrwać prace na ul. Szczecińskiej. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi stara się także, aby ulica Zachodnia była przejezdna przed Wszystkimi Świętymi.

Z kolei po 3 listopada rozpoczną się prace na ul. Kopcińskiego (również w ciągu drogi krajowej nr 14). Nawierzchnia zostanie wymieniona od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima (zachodnia i wschodnia nitka będzie nieprzejezdna) oraz od wiaduktu PKP do ul. Narutowicza (jezdnia wschodnia).

Prace remontowe na łódzkich ulicach prowadzone są codziennie. W tym roku jest to rekordowa liczba, ponieważ Zarząd Dróg i Transportu przeznaczył 25,5 mln zł na wymianę nawierzchni asfaltowych. Na remonty łódzkich ulic ZDiT wygospodarował 7 mln zł, z czego ponad 1,6 mln pochodzi z dochodów ze strefy płatnego parkowania. Rada Miejska również przekazała na remonty dróg 7 mln zł. Pozyskano także 11,5 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury (w ramach projektu odnowy dróg krajowych).

Podobne wiadomości:

Audi R8… Motorówka

auto motor i sport 0000-00-00

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Kiejstut 2008-11-03

Remonty ok, ale zobaczcie jak została ulica Rzgowska wyremontowana tuż za wiaduktem kolejowym przed ulicą Dachową w kierunku na południe. Nowa nawierzchnia a już są dziury

~po&ska 2008-11-01

tempo tych prac woła o pomstę do nieba. Drewnowska zamknięta już nie wiem ile miesięcy

~Lilavati 2008-10-31

Jak to sobie ktoś wyobraża remonty podczas zimy ? My żyjemy na Wyspach Kanaryjskich, prawda ?

~Sebek 2008-10-30

Brawo za remonty!!!. Wielki minus za brak organizacji!!!. Prace są prowadzone jednocześnie na wszystkich możliwych wylotach w południową stronę miasta co powoduje olbrzymie korki i zdenerwowanie kierowców. Czy nie można tego było rozlożyć w czasie od marca do listopada??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.