mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace nad obwodnicą Biecza

Trwają prace nad obwodnicą Biecza

Firma Skanska od daty rozpoczęcia budowy obwodnicy Biecza w maju bieżącego roku, wykonała już ponad 37% zaplanowanych prac. Cały 5km odcinek obwodnicy, znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 28, ma być gotowy we wrześniu 2008 roku.

Trwają prace nad obwodnicą Biecza

Aktualnie przy wszystkich obiektach mostowych zakończone zostały już prace fundamentowe. Teraz trwają prace związane z przygotowaniem podpór i montażem konstrukcji stalowych, które prowadzi firma Polimex Mostostal ze Stalowej Woli.

Jednocześnie prowadzone są zaawansowane roboty drogowe. Przeprowadzono już większość prac związanych ze wzmocnieniem podłoża gruntowego pod podstawę nasypu. Wyjątek stanowi odcinek w rejonie potoku Sitniczanka, gdzie roboty związane ze wzmocnieniem podłoża będą możliwe dopiero po przełożeniu koryta potoku. W tej chwili zrealizowane jest już ponad 50 procent robót ziemnych. Na ukończeniu są już prace związane z budową nasypu na początkowym odcinku trasy obwodnicy od strony mostu w Libuszy do budowanego mostu na potoku Libuszanka. W listopadzie powinny rozpocząć się prace przy podbudowie tłuczniowej i bitumicznej na tym odcinku. Na 2 km odcinku drogi, w rejonie skrzyżowania z drogą gminną na Załawie, położone już zostały pierwsze warstwy podbudowy bitumicznej.

Trwa także przebudowa i budowa przepustów drogowych, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, dobiegają końca prace związane z przełożeniem sieci teletechnicznych, energetycznych i gazowych.

Wartość wykonanych do tej pory prac to około 45 mln zł. Całkowita wartość kontraktu to blisko 120 mln.

Przeczytaj także:

Wystartowała obwodnica Biecza (2007-05-18)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando