mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace przy A1 w kujawsko-pomorskim

Trwają prace przy A1 w kujawsko-pomorskim

Rozpoczęły się próbne obciążenia wiaduktu w okolicach Otłoczyna na odcinkuA1 z Czerniewic do Kowala w województwie kujawsko-pomorskim. Wybudowanie tego wiaduktu pozwoli wykonawcy osiągnąć pierwszy kamień milowy autostrady czyli zestaw zadań, które miały zostać wykonane do początku września.

Trwają prace przy  A1 w kujawsko-pomorskim
Ruszyły też pierwsze dostawy masy bitumicznej z kolejnej wytwórni. Tym samym dostawy ze wszystkich zatwierdzonych wytwórni pokryją w 100% zapotrzebowanie na mieszanki mineralno-asfaltowe na budowanej autostradzie.

W minionym tygodniu na autostradzie A1 maksymalnie pracowało dziennie prawie 1400 osób, ponad 630 maszyn a roboty prowadzono na prawie 40 obiektach inżynierskich. W okresie od 2 do 8 sierpnia Wykonawca ułożył ponad 34 200 m2 podbudowy bitumicznej, 13 200 m2 podbudowy z kruszywa i prawie 73 500 m2 warstwy wiążącej. Prowadzono dalsze prace na trasie głównej związane z wykonywaniem robót ziemnych, wzmacnianiem warstw nasypów a także na obiektach mostowych oraz roboty branżowe. Naprawiano drogi technologiczne, wykonywano zbiorniki retencyjne i filtracyjne a także kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe.

Na budowie autostrady A1 zatwierdzono również kolejny węzeł betoniarski, w którym na potrzeby autostrady będą wytwarzane betony wykorzystywane min.: pod nawierzchnie z kostki kamiennej na MOP-ach, Ławy pod krawężniki i korytka ściekowe.

W tym tygodniu wykonawca planuje dalsze roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, wykonywanie warstwy podbudowy bitumicznej, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.