mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają prace przy A1 w kujawsko-pomorskim

Trwają prace przy A1 w kujawsko-pomorskim

Rozpoczęły się próbne obciążenia wiaduktu w okolicach Otłoczyna na odcinkuA1 z Czerniewic do Kowala w województwie kujawsko-pomorskim. Wybudowanie tego wiaduktu pozwoli wykonawcy osiągnąć pierwszy kamień milowy autostrady czyli zestaw zadań, które miały zostać wykonane do początku września.

Trwają prace przy  A1 w kujawsko-pomorskim
Ruszyły też pierwsze dostawy masy bitumicznej z kolejnej wytwórni. Tym samym dostawy ze wszystkich zatwierdzonych wytwórni pokryją w 100% zapotrzebowanie na mieszanki mineralno-asfaltowe na budowanej autostradzie.

W minionym tygodniu na autostradzie A1 maksymalnie pracowało dziennie prawie 1400 osób, ponad 630 maszyn a roboty prowadzono na prawie 40 obiektach inżynierskich. W okresie od 2 do 8 sierpnia Wykonawca ułożył ponad 34 200 m2 podbudowy bitumicznej, 13 200 m2 podbudowy z kruszywa i prawie 73 500 m2 warstwy wiążącej. Prowadzono dalsze prace na trasie głównej związane z wykonywaniem robót ziemnych, wzmacnianiem warstw nasypów a także na obiektach mostowych oraz roboty branżowe. Naprawiano drogi technologiczne, wykonywano zbiorniki retencyjne i filtracyjne a także kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe.

Na budowie autostrady A1 zatwierdzono również kolejny węzeł betoniarski, w którym na potrzeby autostrady będą wytwarzane betony wykorzystywane min.: pod nawierzchnie z kostki kamiennej na MOP-ach, Ławy pod krawężniki i korytka ściekowe.

W tym tygodniu wykonawca planuje dalsze roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, wykonywanie warstwy podbudowy bitumicznej, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.