mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają remonty w Gdańsku

Trwają remonty w Gdańsku

Mija pół roku od rozpoczęcia remontu Podwala Grodzkiego i Wałów Jagiellońskich w Gdańsku. W połowie grudnia 2006 roku oddano do użytku nitkę biegnącą w stronę Wrzeszcza i przywrócono wyjazd z ulicy Rajskiej. Obecnie trwają prace na jezdni prowadzącej w stronę Warszawy i Łodzi. Remontem objęto też węzeł Hucisko, wraz z torowiskiem tramwajowym.

Trwają remonty w Gdańsku

Zaawansowane są też prace rozbiórkowe mostu nad Kanałem Raduni oraz tunelu dla pieszych przy City Forum, pomimo tego, że od kilku dni pada śnieg i temperatura spadła poniżej zera.

Dobiegają też końca prace przy tymczasowym, dodatkowym przejeździe z Targu Rakowego na Wały Jagiellońskie. „Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, mając na uwadze trudności komunikacyjne w centrum miasta. Liczymy na to, że dodatkowy pas ruchu na Targu Rakowym zwiększy przepustowość tej ulicy o około 50% i usprawni ruch samochodowy” - Maciej Lisicki, zastępca prezydenta Gdańska. „Będzie to wymagało stworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych, wychodzących z tunelu pod ul. Wały Jagiellońskie” - dodaje.

Jest to pierwszy etap prac przy przebudowie ciągu komunikacyjnego Podwale Miejskie - Wały Jagiellońskie. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę ulic Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie, Wały Piastowskie, Hucisko w tym budowę dróg rowerowych, wzmocnienie konstrukcji tunelu dla pieszych pod ul. Podwale Grodzkie, przebudowę mostu na kanale Raduni, przebudowę torowiska tramwajowego oraz uzbrojenia podziemnego.

Realizowany projekt zlokalizowany jest w samym centrum Gdańska. Remontowany odcinek jest fragmentem drogi krajowej nr 1 i leży w bezpośredniej bliskości drogi krajowej nr 7. Ulice Podwale Grodzkie i Wały Jagiellońskie to fragment głównej osi komunikacyjnej aglomeracji gdańskiej. Dziennie przejeżdża tędy ponad 80 tysięcy samochodów, nie wyłączając ruchu tranzytowego, prowadzącego do dzielnic przemysłowych oraz do portu po zachodniej stronie Martwej Wisły. 

Przeczytaj także:

Prace na gdańskim Podwalu Grodzkim (2006-08-07)

Trasa Sucharskiego wróciła „na listę” (2007-01-04)

Koniec objazdu ale nie utrudnień (2006-12-22)

Gdańsk: Z Wrzeszcza na Zaspę – wiadukt po remoncie (2006-12-11)

Gdańsk: budżet na inwestycje drogowe (2006-11-16)

Nowe kilometry w Gdańsku (2006-02-02)

Wały z unijnej kasy (2005-09-28)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.