mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trwają wypłaty dla poszkodowanych firm

Trwają wypłaty dla poszkodowanych firm

Dotychczas do wszystkich oddziałów GDDKiA  wpłynęło w sumie 1035 zgłoszeń od poszkodowanych przedsiębiorców na kwotę blisko 440 mln zł. Pozytywnie rozpatrzono 232 zgłoszenia, odrzuconych zostało 228 na kwotę ponad 160 mln złotych. Pozostałe 575 zgłoszeń na kwotę prawie 220 mln złotych jest w trakcie rozpatrywania.

Trwają wypłaty dla poszkodowanych firm
Przedsiębiorcy, którym generalni wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę, otrzymali już  ponad 434 mln  złotych wprost od GDDKiA  oczywiście po spełnieniu warunków określonych w ustawie. Ponad 402  mln zł podwykonawcy otrzymali od GDDKIA w ramach tzw. solidarnej odpowiedzialności określonej Kodeksem Cywilnym, pozostałe pieniądze są wypłacane na podstawie Ustawy z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności. W ramach specustawy z 28 czerwca dokonano wypłaty zaliczek na podstawie 232 zgłoszeń na kwotę ponad 32 mln złotych.

Pieniądze na wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców zostaną uregulowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. GDDKiA kontynuuje procedurę dochodzenia zwrotu środków od wykonawców. Wypłaty dla podwykonawców, dokonywane z tytułu solidarnej odpowiedzialności, są potrącane z faktur dla generalnych wykonawców.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Najbardziej luksusowy samochód świata powraca w nowej odsłonie. Czekaliśmy na niego aż 14 lat.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic