mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzeci pas ruchu na moście w Toruniu

Trzeci pas ruchu na moście w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu planuje wprowadzenie nowej organizacji ruchu na moście drogowym im. J. Piłsudskiego. Zmiany będą polegały na wprowadzeniu trzech pasów ruchu. Zarówno od Placu Rapackiego jak i placu Armii Krajowej wjazd na most będzie się odbywał dwoma pasami . Potem przejdą one w jeden pas, o czym będzie informowało oznakowanie.

Trzeci pas ruchu na moście w Toruniu
Po zmianach organizacji ruchu na moście samochody ciężarowe nie będą mogły korzystać ze środkowego pasa ruchu. Ponadto w rejonie Placu Armii Krajowej bezkolizyjnie połączono przejazd pojazdów od strony ul. Kujawskiej i od strony Podgórza. Natomiast przy Ślimaku Getyńskim dyslokowano lokalizację przejść dla pieszych. Warto dodać, że MZD planuje wprowadzenie nowej organizacji na moście do końca września. Na razie zostanie ona wprowadzona na okres próbny.

Na chwilę obecną w związku z korektą krawężników utrudnienia w ruchu można napotkać:
  • na odcinku Alei Jana Pawła II (między ul. Kopernika a Ślimakiem Getynskim- jezdnia zachodnia),
  • Kujawska (wyjazd z tej ulicy w stronę mostu)
  • Plac AK (dla pojazdów jadących spod wiaduktu w ulicę Nieszawską).
Piesi mogą napotkać na utrudnienia przy zejściu z mostu w okolicach przejścia dla pieszych przy Ślmaku Getyńskim.

Mając na względzie liczbę pojazdów pokonujących jedyną toruńską przeprawę, większość prac związanych z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na moście zaplanowano do realizacji w godzinach nocnych. W ciągu dnia będą wykonywane tylko korekty krawężników. Jest to konieczne ze względów technicznych oraz bezpieczeństwa. Natomiast remonty cząstkowe nawierzchni mostu i placu AK oraz malowanie oznakowania poziomego będzie wykonywane nocą, tak aby kierowcy w jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności – informuje MZD w Toruniu.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~przyjezdny 2010-09-16

to naprawdę kretyński pomysł - nic to nie zmieni - powinni zrobiś światła i rano puszczać 2 pasy od Kujawskiej a po południu od Rapaka i to by rozwiązało problem korków na most

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.