mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzeci pas ruchu na moście w Toruniu

Trzeci pas ruchu na moście w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu planuje wprowadzenie nowej organizacji ruchu na moście drogowym im. J. Piłsudskiego. Zmiany będą polegały na wprowadzeniu trzech pasów ruchu. Zarówno od Placu Rapackiego jak i placu Armii Krajowej wjazd na most będzie się odbywał dwoma pasami . Potem przejdą one w jeden pas, o czym będzie informowało oznakowanie.

Trzeci pas ruchu na moście w Toruniu
Po zmianach organizacji ruchu na moście samochody ciężarowe nie będą mogły korzystać ze środkowego pasa ruchu. Ponadto w rejonie Placu Armii Krajowej bezkolizyjnie połączono przejazd pojazdów od strony ul. Kujawskiej i od strony Podgórza. Natomiast przy Ślimaku Getyńskim dyslokowano lokalizację przejść dla pieszych. Warto dodać, że MZD planuje wprowadzenie nowej organizacji na moście do końca września. Na razie zostanie ona wprowadzona na okres próbny.

Na chwilę obecną w związku z korektą krawężników utrudnienia w ruchu można napotkać:
  • na odcinku Alei Jana Pawła II (między ul. Kopernika a Ślimakiem Getynskim- jezdnia zachodnia),
  • Kujawska (wyjazd z tej ulicy w stronę mostu)
  • Plac AK (dla pojazdów jadących spod wiaduktu w ulicę Nieszawską).
Piesi mogą napotkać na utrudnienia przy zejściu z mostu w okolicach przejścia dla pieszych przy Ślmaku Getyńskim.

Mając na względzie liczbę pojazdów pokonujących jedyną toruńską przeprawę, większość prac związanych z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na moście zaplanowano do realizacji w godzinach nocnych. W ciągu dnia będą wykonywane tylko korekty krawężników. Jest to konieczne ze względów technicznych oraz bezpieczeństwa. Natomiast remonty cząstkowe nawierzchni mostu i placu AK oraz malowanie oznakowania poziomego będzie wykonywane nocą, tak aby kierowcy w jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności – informuje MZD w Toruniu.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT2 RS – wszystkie sprzedane

auto motor i sport 0000-00-00

159 Sportwagon, Exeo ST, Legacy Kombi

auto motor i sport 0000-00-00

Łączy je to, że żaden nie jest modelem pierwszego wyboru. Subaru Legacy Kombi i Seat Exeo ST to auta nowe, Alfa Romeo 159 Sportwagon jeszcze się nie zestarzała. Test porównawczy wersji z silnikami Diesla.

Komentuj:

~przyjezdny 2010-09-16

to naprawdę kretyński pomysł - nic to nie zmieni - powinni zrobiś światła i rano puszczać 2 pasy od Kujawskiej a po południu od Rapaka i to by rozwiązało problem korków na most

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.