mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzej chętni na most Krasińskiego

Trzej chętni na most Krasińskiego

Otwarto oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji technicznej mostu Krasińskiego w Warszawie. Arteria ma połączyć ulicę Budowlaną na Bródnie z placem Wilsona na Żoliborzu. Projekt ma powstać w ciągu 240 dni od dnia podpisania umowy.

Trzej chętni na most Krasińskiego

Wpłynęły trzy oferty w których ceny wynosiły: 11,1 mln zł (Schuessler Duesseldorf), 14,8 mln zł (Systra 5 Paryż), 35,99 mln zł (konsorcjum - Prochem S.A., Biuro Projektów Budownictwa Komunikacyjnego Gdańsk).

Teraz komisja przetargowa zapozna się z ofertami i wybierze najbardziej korzystną. Podpisanie umowy powinno nastąpić za kilkanaście dni.

W dalszej kolejności wyłoniony zostanie wykonawca przeprawy przez Wisłę. Inwestycja pochłonie około 480 mln zł i powinna zakończyć się w 2010 roku.

Trasa Krasińskiego pobiegnie od placu Wilsona do ulicy Budowlanej i będzie miała długość ponad 3 kilometrów. Trasa składać się będzie z dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, torów tramwajowych, ciągu pieszego oraz ścieżki rowerowej. Nad torami kolejowymi linii Warszawa – Gdańsk przewidziano wiadukt, natomiast na skrzyżowaniach z Jagiellońską, jezdniami zjazdowymi z Wisłostrady oraz na placu Wilsona – sygnalizacje świetlne. Długość przeprawy przez Wisłę wyniesie 722 metry.


Przeczytaj także:

Wrocławski most rekordzista w ciągu A8 (2007-04-03)

Chełmno: most będzie na czas (2007-03-23)

Puławy: rośnie most XXI wieku (2007-02-19)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross