mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzy warianty obwodnicy Szczawna Zdroju i Wałbrzycha

Trzy warianty obwodnicy Szczawna Zdroju i Wałbrzycha

Przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz biura projektowego Lafrentz Polska Sp. z o. o. przeprowadzili spotkania informacyjne z mieszkańcami i władzami samorządowymi Wałbrzycha i Szczawna Zdroju. Tematem spotkań było przedstawienie wariantów przebiegu przyszłej drogi, która będzie stanowić kontynuację zrealizowanej części obwodnicy Szczawna Zdrój.

Trzy warianty obwodnicy Szczawna Zdroju i Wałbrzycha
Będzie to droga klasy G, o przekroju docelowym 2 x 2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, rozdzielone pasem zieleni), o szerokości każdego pasa 3,5 m, poboczach o szerokości 2,25 m (min. 1,25 m). Minimalna szerokość pasa drogowego – 35 m.

Aktualnie analizowane są trzy warianty przebiegu przyszłej drogi DW376. Trasa ma liczyć od 4,5 km do 5 km w zależności od wariantu. Przyszła obwodnica Szczawna ma przebiegać przez obszary Natura 2000 położone na Białym Kamieniu w pobliżu Chełmca. Dwa pierwsze warianty są najbardziej niekorzystne dla ulic Daszyńskiego i Baczyńskiego. Trzeci wariant w najmniejszym stopniu "dotyka" Konradowa, jednak duża jego część przebiega przez tereny Natura 2000.
 
- Wskaźnikowy koszt inwestycji szacuje się na poziomie około 170 mln zł. Organem prowadzącym postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia jest Biuro Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu - informuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.


Tematy w artykule: dolnoslaskie obwodnice

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~p_brz 2013-12-05

Konsekwencją wybudowania tej drogi, jest połączenie wymienionej obwodnicy Wałbrzycha i Szczawna Zdroju z przyszłą drogą S3 oraz od drugiej strony z autostradą A4 (po wybudowaniu wszystkich łączników do drogi nr 5 i w konsekwencji do A4). Szkoda tylko, że Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wycofało się z budowy S3 od Legnicy do Lubawki na bliżej nie określony czas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando