mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzy warianty pomorskiej S7

Trzy warianty pomorskiej S7

Trwają przygotowania do budowy drogi ekspresowej S7 z Gdańska do Warszawy. Za osiemset milionów złotych w ciągu sześciu lat powstanie pomorski odcinek tej trasy.

Trzy warianty pomorskiej S7

Obecnie na pomorskim odcinku krajowej siódemki trwają roboty budowlane na wielką skalę. Gotowy jest już węzeł bezkolizyjny koło Elbląga, w trakcie realizacji są dwupoziomowe skrzyżowania w Nowym Dworze Gdańskim. W pobliżu węzłów jeszcze w tym roku powstanie druga jezdnia. To jednak dopiero wstęp do prac, które rozpoczną się za trzy lata. Do 2013 roku cały odcinek z Gdańska do Warszawy ma być drogą ekspresową (z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku).

Na razie projektanci z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowali trzy warianty trasy pomiędzy Koszwałami (tam kończyć się będzie obwodnica południowa Gdańska) a Elblągiem. Pierwszy, tzw. podstawowy, w maksymalnym stopniu korzysta z obecnego przebiegu drogi krajowej nr 7 (z uwzględnieniem powstających w ramach modernizacji fragmentów dwujezdniowych w Nowym Dworze i Elblągu). Pozostałe warianty - południowy i północny - stworzono głównie w celach porównawczych, bo nie wykorzystują remontowanych właśnie odcinków.

Po wybraniu odpowiedniego wariantu GDDKiA w Gdańsku chce przygotować projekty budowlane i zając się wykupem gruntów, tak by w 2010 roku móc ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę prac budowlanych.

Łączny koszt pomorskiego fragmentu to ponad 800 milionów złotych. Cały odcinek do stolicy ma kosztować ok. czterech miliardów złotych. Większość tej sumy będzie pochodzić z funduszy Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Nowe drogi na Pomorzu (2007-02-26)

Trasa Lęborska nie wcześniej niż w 2015 r (2007-02-15)

Południowa Obwodnica Gdańska (2007-02-01)

Koniec objazdu ale nie utrudnień (2006-12-22)

Elbląg z nowym węzłem (2005-08-31)

 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~exel 2007-04-17

dla przypomnienia - w polowie lat 90 tych twierdzono ze ok 2005 roku bedziemy jezdzic dwupasmowka z Warszawy do Gdanska , nawet mocno ruszono w strone Nasielska , ale potem oczywiscie wszystko ucichlo, najzabawniejsze w tym wszystkim jest to ze Unia w wiekszosci finansuje ich budowe, a nasi grymasza i wydziwiaja, a wiekszosci nie robia roboty za ktora sa placeni , caly plan budowy drog ekspresowych sprowadza sie latania dziur w starych jezdniach ,dobudowy miejscami drugiej jezdni i oczywiscie obwodnic

~do Miska 2007-04-16

no i dobrze i tam szukaj!

~Misiek 2007-04-16

Mtm podaj jak mozesz jeszcze raz dokladny adres Twojej stronki bo jak wchodze na link ktory podales ponizej to wyskakuje mi strona jakiegos malarza :/

~do MtM 2007-04-16

Byłem na twojej stronie intenetowej.Genialność bieże się z prostoty, ale niestety w Polsce najbardziej oczywiste i proste rozwiązania nie trafiają do ludzi którzy decydują o krajowej sieci dróg. I jeszcze te terminy przecież to są lata świetlne te drogi są potrzebne od 20 lat,a tu rok 2010, 2013. Wtedy to my, już będziemy latać sputnikami. Pozdrowionka MtM.

~MtM 2007-04-16

Dziwią mni ci z Gdańska, już w 2002 roku mogli dostać kasę na rozpoczęcie tej inwestycji, nawet na Koszwały - obwodnica, ale nie uwierzyli (inaczej niż w Elblągu - oni są już blisko finału) Koncepcja przebudowy drogi Elbląg Warszawa na drogę ekspresową jest błędna, nieuzasadniona ekonomicznie i w dłuższej perspektywie czasowej nieracjonalna. Istnieje koniecznośc budowy autostrady przez Olsztyn w przybliżeniu tak jak na mojej stronie wvvw.andrzej-b.neostrada.pl (trasa ta nie była uzgadniana w terenie tak jak pozostałe na mapkach)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.