mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzynaście ofert na kolejny odcinek A1

Trzynaście ofert na kolejny odcinek A1

W katowickim oddziale GDDKiA otwarte zostały oferty na budowę kolejnego odcinka A1 w województwie śląskim. Na wybudowanie liczącego niecałe 5 km fragmentu A1 pomiędzy węzłami Blachownia i Zawodzie zgłosiło się trzynaście firm i konsorcjów.

Trzynaście ofert na kolejny odcinek A1
Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało dwudziestu wykonawców, którzy spełnili warunki udziału w postępowaniu. W odpowiedzi na wysłane zaproszenia wpłynęło jednak łącznie 13 ofert. Ofertę z najniższą kwotą w wysokości 219.382.321,53 zł oraz z 10-letnim okresem gwarancji złożyło konsorcjum firm Berger Bau Polska i Berger Bau. Kryterium oceny ofert w drugim etapie jest cena (90%) i okres gwarancji (10%).

Przedmiotem postępowania przetargowego jest budowa autostrady A1 na odcinku G o długości 4,7 km pomiędzy węzłem Blachownia (bez węzła) a węzłem Zawodzie (z węzłem) z nawierzchni betonowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Termin realizacji zadania wynosi 33 miesięcy od daty podpisania umowy.

To już trzecie z czterech postepowań przeprowadzanych dla zadania "Budowa autostrady A1 na odcinku Rząsawa – Pyrzowice". W dalszym ciągu trwa procedowanie postępowania przetargowego dla odcinka F od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem).Odcinek A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km pozwoli połączyć zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju z południową granicą państwa, z aglomeracją śląską, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, a także odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.