mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzynasta próba otwarcia ofert na budowę S3

Trzynasta próba otwarcia ofert na budowę S3

Droga ekspresowa S-3 Szczecin – Gorzów nadal czeka na swojego wykonawcę. Tymczasem GDDKiA ma problem z wyłonieniem wykonawcy w przetargu na budowę "ekspresówki". 81,6 km dwujezdniowej drogi ekspresowej ma powstać w ciągu zaledwie dwóch lat. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje otwarcie w 2009 r.

GDDKiA podzieliła inwestycję na trzy niemal równe odcinki. Przetarg na budowę pierwszego z nich (od węzła Szczecin-Klucz do węzła Pyrzyce) ogłoszono 1 lutego. Kolejne - w marcu i kwietniu. Termin otwarcia przetargu na pierwszy odcinek przesunięto już po raz trzynasty. Następny wyznaczono na 12 czerwca. 8 czerwca mają być otwarte oferty na odcinki Pyrzyce - Myślibórz oraz Myślibórz - Gorzów Północ.

Procedury przeciągają się, gdyż jak tłumaczy GDDKiA projekt jest skomplikowany co powoduje, że od wykonawców przychodzi ogromna ilość pytań. „Odpowiedzi powodują zmiany w specyfikacji i zmuszają do przedłużania terminu otwarcia ofert. Wyznaczamy możliwie najbliższy termin. W tym czasie od wykonawców spływają kolejne pytania. Gdybyśmy nie przesunęli terminu o 7 dni, mogłoby to skutkować unieważnieniem przetargu” – wyjaśnia ‘GW’ Łukasz Dybkowski, z zespołu prasowego GDDKiA.

Mimo wszystko, GDDKiA zapewnia nadal, że termin zakończenia robót nie jest zagrożony.

Przeczytaj także:

Międzynarodowy dokument w sprawie S3 (2007-06-04)

Jest nadzorca budowy S-3 Szczecin - Gorzów Wlkp. (2007-05-07)

 

 

 

 

 


Podobne wiadomości:

Międzynarodowy dokument w sprawie S3

Międzynarodowy dokument w sprawie S3

Polskie drogi 2007-06-04

Komentuj:

~As 2007-06-06

To moj nick :)

~As 2007-06-05

"Skomplikowany projekt S3..." - bagna, wulkan po drodze, góry na ponad 2 000 m.n.p.m. rzeka i dolina szeroka na 20 km. Do tego trzeba wydrążyć kilka tuneli, zbudować mosty wiszące...

~MtM 2007-06-05

Oferenci na S3 są idiotami i ciągle się pytają a nie chcą budować ! I ja tu przestaję cokolwiek rozumieć, na obwodnicę Gorzowa była kasa nie starczało materiału będzie na początek jedna jezdnia, dalej mają być dwie bo stanie się cud, a jeszcze dalej przy A6 węzeł ma być 11 km od granicy, to co Niemcy atakują i doszli już do Odry?

~kierowcza 2007-06-05

tak 2009, a most na gorzowskiej obwodnicy kiedy miał byc oddany? a jutro przeczytamy w serwisie o otwarciu estakady na rondzie Polsadu w Krakowie, estakada stoi zrobiona, korki jak sto ****w, ale jutro mamy uroczyste otwarcie

~student 2007-06-05

I jeszcze jedna droga krajowa tu dochodzi. Mianowicie ruch z Jakuszyc i Jeleniej Góry, najpierw DK3, a od Bolkowa DK5, dalej przez Strzegom DK5 kończy się wpadając w A4 mniej więcej w połowie odcinka Legnica- Wrocław. Czy dwupasmowa autostrada, na której już obecnie ruch jest niemały jest gotowa na przyjęcie takiego natężęnia pojazdów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.