mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Trzynasta próba otwarcia ofert na budowę S3

Trzynasta próba otwarcia ofert na budowę S3

Droga ekspresowa S-3 Szczecin – Gorzów nadal czeka na swojego wykonawcę. Tymczasem GDDKiA ma problem z wyłonieniem wykonawcy w przetargu na budowę "ekspresówki". 81,6 km dwujezdniowej drogi ekspresowej ma powstać w ciągu zaledwie dwóch lat. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje otwarcie w 2009 r.

GDDKiA podzieliła inwestycję na trzy niemal równe odcinki. Przetarg na budowę pierwszego z nich (od węzła Szczecin-Klucz do węzła Pyrzyce) ogłoszono 1 lutego. Kolejne - w marcu i kwietniu. Termin otwarcia przetargu na pierwszy odcinek przesunięto już po raz trzynasty. Następny wyznaczono na 12 czerwca. 8 czerwca mają być otwarte oferty na odcinki Pyrzyce - Myślibórz oraz Myślibórz - Gorzów Północ.

Procedury przeciągają się, gdyż jak tłumaczy GDDKiA projekt jest skomplikowany co powoduje, że od wykonawców przychodzi ogromna ilość pytań. „Odpowiedzi powodują zmiany w specyfikacji i zmuszają do przedłużania terminu otwarcia ofert. Wyznaczamy możliwie najbliższy termin. W tym czasie od wykonawców spływają kolejne pytania. Gdybyśmy nie przesunęli terminu o 7 dni, mogłoby to skutkować unieważnieniem przetargu” – wyjaśnia ‘GW’ Łukasz Dybkowski, z zespołu prasowego GDDKiA.

Mimo wszystko, GDDKiA zapewnia nadal, że termin zakończenia robót nie jest zagrożony.

Przeczytaj także:

Międzynarodowy dokument w sprawie S3 (2007-06-04)

Jest nadzorca budowy S-3 Szczecin - Gorzów Wlkp. (2007-05-07)

 

 

 

 

 


Podobne wiadomości:

Międzynarodowy dokument w sprawie S3

Międzynarodowy dokument w sprawie S3

Polskie drogi 2007-06-04

Komentuj:

~As 2007-06-06

To moj nick :)

~As 2007-06-05

"Skomplikowany projekt S3..." - bagna, wulkan po drodze, góry na ponad 2 000 m.n.p.m. rzeka i dolina szeroka na 20 km. Do tego trzeba wydrążyć kilka tuneli, zbudować mosty wiszące...

~MtM 2007-06-05

Oferenci na S3 są idiotami i ciągle się pytają a nie chcą budować ! I ja tu przestaję cokolwiek rozumieć, na obwodnicę Gorzowa była kasa nie starczało materiału będzie na początek jedna jezdnia, dalej mają być dwie bo stanie się cud, a jeszcze dalej przy A6 węzeł ma być 11 km od granicy, to co Niemcy atakują i doszli już do Odry?

~kierowcza 2007-06-05

tak 2009, a most na gorzowskiej obwodnicy kiedy miał byc oddany? a jutro przeczytamy w serwisie o otwarciu estakady na rondzie Polsadu w Krakowie, estakada stoi zrobiona, korki jak sto ****w, ale jutro mamy uroczyste otwarcie

~student 2007-06-05

I jeszcze jedna droga krajowa tu dochodzi. Mianowicie ruch z Jakuszyc i Jeleniej Góry, najpierw DK3, a od Bolkowa DK5, dalej przez Strzegom DK5 kończy się wpadając w A4 mniej więcej w połowie odcinka Legnica- Wrocław. Czy dwupasmowa autostrada, na której już obecnie ruch jest niemały jest gotowa na przyjęcie takiego natężęnia pojazdów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane
Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane
Oczekiwanie dobiegło końca - jeden z najbardziej stylowych modeli niemieckiego producenta doczekał się nowej generacji.