mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Właśnie zakończono prace w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. To jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji w tym mieście. Jednak to, że budowę ukończono nie oznacza, że zaraz pojawią się tam auta. Zobacz, kiedy nowy tunel może zostać oddany do użytku.

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Władze miasta chwalą się nowym tunelem pod Martwą Wisłą. Twierdzą, że to największa i najbardziej spektakularna inwestycja w Gdańsku. Budowę co prawda ukończono, ale pierwsi kierowcy wjadą do nowego tunelu dopiero 21 kwienia 2016. Do tego czasu wykonawca będzie musiał przeprowadzić testy pożarowe i sprawdzić wszystkie systemy bezpieczeństwa.

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie pierwsze auta pojadą tamtędy w drugiej połowie kwietnia. Do tego czasu hiszpański wykonawca inwestycji ma otrzymać niezbędne pozwolenia. Warto zaznczyć, że nowa droga jest przeznaczona tylko dla pojazdów. Nie przygotowano miejsca dla pieszych i rowerzystów.

Jak zapewnia prezydent Gdańska, uruchomienie tunelu pod Martwą Wisłą zmieni dotychczasowe zachowania komunikacyjne. - Na pewno skorzystają z niego osoby, które będą jechały w kierunku Elbląga i Warszawy. Myślę też, że odczujemy więcej luzu na niektórych ulicach w centrum miasta. Tunel ma też wpłynąć na rozwój funkcji portowych i logistycznych w okolicach Portu Północnego - powiedział Paweł Adamowicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Tunel pod Martwą Wisłą to jedna z największych i najbardziej spektakularnych inwestycji miasta w ostatnich latach. Drogę poprowadzono pod korytem rzeki. Od strony zachodniej wlot do tunelu znajduje się w okolicy ul. Wielopole, od wschodniej w okolicy ul. Kujawskiej. W najniższym punkcie jezdnia znajduje się 34 metry pod lustrem wody, a ich łączna długość wynosi 1,5 km. Koszt całej budowy odcinka tunelowego to 885 mln zł. 

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk tunel

Podobne wiadomości:

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.