mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Właśnie zakończono prace w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. To jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji w tym mieście. Jednak to, że budowę ukończono nie oznacza, że zaraz pojawią się tam auta. Zobacz, kiedy nowy tunel może zostać oddany do użytku.

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Władze miasta chwalą się nowym tunelem pod Martwą Wisłą. Twierdzą, że to największa i najbardziej spektakularna inwestycja w Gdańsku. Budowę co prawda ukończono, ale pierwsi kierowcy wjadą do nowego tunelu dopiero 21 kwienia 2016. Do tego czasu wykonawca będzie musiał przeprowadzić testy pożarowe i sprawdzić wszystkie systemy bezpieczeństwa.

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie pierwsze auta pojadą tamtędy w drugiej połowie kwietnia. Do tego czasu hiszpański wykonawca inwestycji ma otrzymać niezbędne pozwolenia. Warto zaznczyć, że nowa droga jest przeznaczona tylko dla pojazdów. Nie przygotowano miejsca dla pieszych i rowerzystów.

Jak zapewnia prezydent Gdańska, uruchomienie tunelu pod Martwą Wisłą zmieni dotychczasowe zachowania komunikacyjne. - Na pewno skorzystają z niego osoby, które będą jechały w kierunku Elbląga i Warszawy. Myślę też, że odczujemy więcej luzu na niektórych ulicach w centrum miasta. Tunel ma też wpłynąć na rozwój funkcji portowych i logistycznych w okolicach Portu Północnego - powiedział Paweł Adamowicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Tunel pod Martwą Wisłą to jedna z największych i najbardziej spektakularnych inwestycji miasta w ostatnich latach. Drogę poprowadzono pod korytem rzeki. Od strony zachodniej wlot do tunelu znajduje się w okolicy ul. Wielopole, od wschodniej w okolicy ul. Kujawskiej. W najniższym punkcie jezdnia znajduje się 34 metry pod lustrem wody, a ich łączna długość wynosi 1,5 km. Koszt całej budowy odcinka tunelowego to 885 mln zł. 

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk tunel

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando