mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tunel połączy Ząbki

Tunel połączy Ząbki

Pod torami kolejowymi w podwarszawskich Ząbkach powstanie ponad 200-metrowy tunel drogowo-pieszy. Projekt o wartości blisko 30 mln netto zrealizuje w ciągu 26 miesięcy Skanska. Inwestorem jest Miasto Ząbki.

Tunel połączy Ząbki
Obecnie Ząbki podzielone są na dwie części: północną i południową. Pomiędzy nimi przebiega dwutorowa linia kolejowa z przystankiem osobowym i niestrzeżonym przejazdem. Nowo budowany tunel zapewni bezkolizyjny przejazd pod torami i usprawni komunikację w mieście.

W ramach inwestycji Skanska wybuduje tunel drogowo-pieszy i przebuduje kilka ulic w mieście. Ponad 200-metrowy tunel powstanie tuż pod dwutorową linią kolejową i zapewni bezkolizyjny przejazd pod torami. Oprócz budowy jezdni tunelu o szerokości 10 metrów Skanska wykona również ciągi piesze wraz z wydzieloną częścią na ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe, miejsca postojowe, oświetlenie uliczne oraz oświetlenie tunelu.

- Tunel będzie realizowany w dwóch etapach. Pozwoli to na utrzymanie ciągłości ruchu kolejowego - mówi Piotr Stasyk, Kierownik Budowy Skanska. – Podczas każdego z etapów realizacji czynny będzie jeden tor kolejowy.

Równolegle z budową tunelu będą realizowane prace drogowe związane z przebudową ulic Orlej, Wojska Polskiego i Leszczyckiego o łącznej długości ok. 1,5 km. Przebudowa ulic polegać będzie na budowie jezdni, zatok autobusowych, miejsc parkingowych, a także budowie ciągów komunikacyjnych dla pieszych i rowerzystów oraz zjazdów indywidualnych. Na jednej z ulic Skanska wybuduje nowe rondo o średnicy zewnętrznej 30 metrów i szerokości pasa ruchu 5,5 metra. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna, oświetlenie uliczne, system odwodnienia, a także linie niskiego i średniego napięcia, a także sieci teletechniczne i gazowa.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.