mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tunel połączy Ząbki

Tunel połączy Ząbki

Pod torami kolejowymi w podwarszawskich Ząbkach powstanie ponad 200-metrowy tunel drogowo-pieszy. Projekt o wartości blisko 30 mln netto zrealizuje w ciągu 26 miesięcy Skanska. Inwestorem jest Miasto Ząbki.

Tunel połączy Ząbki
Obecnie Ząbki podzielone są na dwie części: północną i południową. Pomiędzy nimi przebiega dwutorowa linia kolejowa z przystankiem osobowym i niestrzeżonym przejazdem. Nowo budowany tunel zapewni bezkolizyjny przejazd pod torami i usprawni komunikację w mieście.

W ramach inwestycji Skanska wybuduje tunel drogowo-pieszy i przebuduje kilka ulic w mieście. Ponad 200-metrowy tunel powstanie tuż pod dwutorową linią kolejową i zapewni bezkolizyjny przejazd pod torami. Oprócz budowy jezdni tunelu o szerokości 10 metrów Skanska wykona również ciągi piesze wraz z wydzieloną częścią na ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe, miejsca postojowe, oświetlenie uliczne oraz oświetlenie tunelu.

- Tunel będzie realizowany w dwóch etapach. Pozwoli to na utrzymanie ciągłości ruchu kolejowego - mówi Piotr Stasyk, Kierownik Budowy Skanska. – Podczas każdego z etapów realizacji czynny będzie jeden tor kolejowy.

Równolegle z budową tunelu będą realizowane prace drogowe związane z przebudową ulic Orlej, Wojska Polskiego i Leszczyckiego o łącznej długości ok. 1,5 km. Przebudowa ulic polegać będzie na budowie jezdni, zatok autobusowych, miejsc parkingowych, a także budowie ciągów komunikacyjnych dla pieszych i rowerzystów oraz zjazdów indywidualnych. Na jednej z ulic Skanska wybuduje nowe rondo o średnicy zewnętrznej 30 metrów i szerokości pasa ruchu 5,5 metra. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna, oświetlenie uliczne, system odwodnienia, a także linie niskiego i średniego napięcia, a także sieci teletechniczne i gazowa.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francuski rząd szuka sposobów na wycofanie z ruchu starszych samochodów, które nie spełniają restrykcyjnych norm emisji spalin. Jeden z pomysłów zakłada dopłaty do nowych samochodów.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic