mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tychy: budowa nowego łącznika i ronda Oświęcimska

Tychy: budowa nowego łącznika i ronda Oświęcimska

Dobiega końca budowa połączenia dwóch tyskich ulic, Serdecznej i Oświęcimskiej. W ramach zadania wybudowana została droga główna o długości niespełna 830m oraz dwie drogi dojazdowe (700m i 600m). Nie oznacza to jednak końca prac w tym rejonie.

Tychy: budowa nowego łącznika i ronda Oświęcimska
Niedawno - 7 listopada rozstrzygnięto przetarg na budowę ronda, poprzez które odbywać się będzie wjazd na nowy łącznik od strony ul. Oświęcimskiej. Jednocześnie rondo zapewni dojazd do fabryki Fiat Auto Poland.

Wykonawcą inwestycji została firma JKM Sp. z o.o. z Mikołowa. Prace mają zakończyć się w lutym 2013r. Jest to pierwszy etap szerszego zadania pod nazwą: "Budowa bezkolizyjnego węzła drogowego w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej wraz z przebudową ul. Oświęcimskiej w Tychach".

Żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace będą wykonywane w dwóch etapach. Początkowo w rejonie planowanego ronda na wysokości drogi wewnętrznej do fabryki Fiat Auto Poland zostanie wprowadzone zawężenie jezdni. Na wydzielonym odcinku ul. Oświęcimskiej ruch zostanie puszczony wahadłowo, a sterować nim będzie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo zostanie utwardzone pobocze, co umożliwi poszerzenie pasa ruchu o 2 metry. Wraz z zakończeniem prac po jednej stronie jezdni nastąpi przełożenie ruchu, który odbywać się będzie już po części nowego ronda. Na wydzielonym odcinku ul. Oświęcimskiej (kierunek Tychy) ruch zostanie puszczony wahadłowo i analogicznie jak w wypadku pierwszego etapu sterować nim będzie sygnalizacja świetlna.

Na czas prac prowadzonych zarówno w I jak i w II etapie wloty drogi wewnętrznej fabryki Fiat Auto Poland oraz nowego łącznika ulic Oświęcimskiej i Serdecznej zostaną zamknięte. W celu ułatwienia wyjazdu z fabryki FAP na skrzyżowaniu ulic Turyńskiej i Mysłowickiej sygnał zielony zostanie wydłużony.
Tematy w artykule: slaskie drogi miejskie rondo Tychy

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.