mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tychy: budowa nowego łącznika i ronda Oświęcimska

Tychy: budowa nowego łącznika i ronda Oświęcimska

Dobiega końca budowa połączenia dwóch tyskich ulic, Serdecznej i Oświęcimskiej. W ramach zadania wybudowana została droga główna o długości niespełna 830m oraz dwie drogi dojazdowe (700m i 600m). Nie oznacza to jednak końca prac w tym rejonie.

Tychy: budowa nowego łącznika i ronda Oświęcimska
Niedawno - 7 listopada rozstrzygnięto przetarg na budowę ronda, poprzez które odbywać się będzie wjazd na nowy łącznik od strony ul. Oświęcimskiej. Jednocześnie rondo zapewni dojazd do fabryki Fiat Auto Poland.

Wykonawcą inwestycji została firma JKM Sp. z o.o. z Mikołowa. Prace mają zakończyć się w lutym 2013r. Jest to pierwszy etap szerszego zadania pod nazwą: "Budowa bezkolizyjnego węzła drogowego w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej wraz z przebudową ul. Oświęcimskiej w Tychach".

Żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace będą wykonywane w dwóch etapach. Początkowo w rejonie planowanego ronda na wysokości drogi wewnętrznej do fabryki Fiat Auto Poland zostanie wprowadzone zawężenie jezdni. Na wydzielonym odcinku ul. Oświęcimskiej ruch zostanie puszczony wahadłowo, a sterować nim będzie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo zostanie utwardzone pobocze, co umożliwi poszerzenie pasa ruchu o 2 metry. Wraz z zakończeniem prac po jednej stronie jezdni nastąpi przełożenie ruchu, który odbywać się będzie już po części nowego ronda. Na wydzielonym odcinku ul. Oświęcimskiej (kierunek Tychy) ruch zostanie puszczony wahadłowo i analogicznie jak w wypadku pierwszego etapu sterować nim będzie sygnalizacja świetlna.

Na czas prac prowadzonych zarówno w I jak i w II etapie wloty drogi wewnętrznej fabryki Fiat Auto Poland oraz nowego łącznika ulic Oświęcimskiej i Serdecznej zostaną zamknięte. W celu ułatwienia wyjazdu z fabryki FAP na skrzyżowaniu ulic Turyńskiej i Mysłowickiej sygnał zielony zostanie wydłużony.
Tematy w artykule: slaskie drogi miejskie rondo Tychy

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.