Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tychy: przebudowa ul. Żorskiej w toku

Tychy: przebudowa ul. Żorskiej w toku

Trwa przebudowa ulicy Żorskiej w Tychach. Inwestycja zlokalizowana jest w południowo- zachodniej części miasta na terenie dzielnicy Żwaków. Termin realizacji zawarty w umowie z wykonawca przypada na koniec listopada. Biorąc pod uwagę duże postępy prac oraz ich tępo istnieje szansa, że ulica Żorska będzie ukończona wcześniej. Koszt inwestycji to niespełna 6,5 mln zł.

Tychy: przebudowa ul. Żorskiej w toku
Przebudowa rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku, a sprzyjająca pogoda pozwalała na prowadzenie jej w okresie zimowym. Roboty drogowe przerwano tylko na miesiąc. W marcu wykonawca inwestycji, firma INFRAPOL Sp. z o.o. powrócił do prac.

Celem inwestycji jest poprawa płynności ruchu w dzielnicy. Tworzący się układ drogowy stwarza nowe rozwiązania komunikacyjne. Po przebudowie jadąc al. Bielską w kierunku Kobióra, będzie można skręcić w ulicę Żorską i nowo powstałą drogą dostać się na cmentarz parafialny. Natomiast istniejący odcinek drogi od cmentarza, aż do skrzyżowania z ulicą Nową zostanie przebudowany wraz z drogą dojazdową do hospicjum.

Na ukończeniu jest budowa kolejnego fragmentu drogi, który przebiega od skrzyżowania z ul. Nową przy osiedlu domków jednorodzinnych. Tutaj nawierzchnia zostanie wykonana z kostki brukowej. Od tego momentu ul. Żorska prowadzić będzie nowym śladem do początku Osiedla Sosnowego, a następnie wróci z powrotem na stary przebieg.

Ulica Żorska została zaprojektowana jako droga o szerokości 6 metrów z umieszczonymi na jezdni dwoma jednokierunkowymi ścieżkami rowerowymi. Pasy rowerowe będą miały szerokość 1,5 metra każdy. Takie rozwiązanie zaproponowali rowerzyści. Dodatkowo z ich inicjatywy na odcinku ulicy Żorskiej powstanie tzw. kontrapas. Jest to wydzielony pas jezdni ulicy jednokierunkowej, po którym rowerzyści będą mogli poruszać się w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bugatti Chiron – prędkość maksymalna
Bugatti Chiron – prędkość maksymalna
Kilka lat temu niesamowite wrażenie robiła prędkość maksymalna 420 km/h w Bugatti Veyron. Odkąd francuski producent pokazał model Chiron, wszyscy zastanawiają się, jak szybko jest w stanie pojechać.