mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tychy: przebudowa ul. Żorskiej w toku

Tychy: przebudowa ul. Żorskiej w toku

Trwa przebudowa ulicy Żorskiej w Tychach. Inwestycja zlokalizowana jest w południowo- zachodniej części miasta na terenie dzielnicy Żwaków. Termin realizacji zawarty w umowie z wykonawca przypada na koniec listopada. Biorąc pod uwagę duże postępy prac oraz ich tępo istnieje szansa, że ulica Żorska będzie ukończona wcześniej. Koszt inwestycji to niespełna 6,5 mln zł.

Tychy: przebudowa ul. Żorskiej w toku
Przebudowa rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku, a sprzyjająca pogoda pozwalała na prowadzenie jej w okresie zimowym. Roboty drogowe przerwano tylko na miesiąc. W marcu wykonawca inwestycji, firma INFRAPOL Sp. z o.o. powrócił do prac.

Celem inwestycji jest poprawa płynności ruchu w dzielnicy. Tworzący się układ drogowy stwarza nowe rozwiązania komunikacyjne. Po przebudowie jadąc al. Bielską w kierunku Kobióra, będzie można skręcić w ulicę Żorską i nowo powstałą drogą dostać się na cmentarz parafialny. Natomiast istniejący odcinek drogi od cmentarza, aż do skrzyżowania z ulicą Nową zostanie przebudowany wraz z drogą dojazdową do hospicjum.

Na ukończeniu jest budowa kolejnego fragmentu drogi, który przebiega od skrzyżowania z ul. Nową przy osiedlu domków jednorodzinnych. Tutaj nawierzchnia zostanie wykonana z kostki brukowej. Od tego momentu ul. Żorska prowadzić będzie nowym śladem do początku Osiedla Sosnowego, a następnie wróci z powrotem na stary przebieg.

Ulica Żorska została zaprojektowana jako droga o szerokości 6 metrów z umieszczonymi na jezdni dwoma jednokierunkowymi ścieżkami rowerowymi. Pasy rowerowe będą miały szerokość 1,5 metra każdy. Takie rozwiązanie zaproponowali rowerzyści. Dodatkowo z ich inicjatywy na odcinku ulicy Żorskiej powstanie tzw. kontrapas. Jest to wydzielony pas jezdni ulicy jednokierunkowej, po którym rowerzyści będą mogli poruszać się w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.