mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > UE dofinansuje

UE dofinansuje

Pięć kolejnych projektów drogowych będzie dofinansowane z funduszy unijnych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Umowy o dofinansowanie zostaną podpisane po akceptacji Ministerstwa Infrastruktury i zgodzie Komisji Europejskiej.

UE dofinansuje

Remont nawierzchni autostrady A4 na odcinku Balice - Opatkowice (17 km)
 
Nawierzchnia tego odcinka autostrady wymaga modernizacji. Jest on obciążony znacznym ruchem samochodowym za znacznym udziałem samochodów ciężarowych. Zły stan zarówno nawierzchni jak i pobocza, elementów odwodnienia i innych elementów inżynierskich wpływa na zwiększenie niebezpieczeństwa wypadków drogowych. Przebudowa autostrady pozwoli na wzmocnienie nawierzchni do nacisku 115 kN/oś i dostosowanie jej do wymogów Unii Europejskiej, a także podwyższenie nośności 6 obiektów mostowych i poprawę bezpieczeństwa. Usprawni również warunki ruchu na międzynarodowej trasie łączącej Niemcy z Ukrainą i zwiększy atrakcyjność regionu poprzez poprawę warunków transportu drogowego.
 
Obwodnica Grójca droga numer 7
 
Obwodnica Grójca pomoże zmniejszyć ruch samochodów ciężkich na terenie miasta i zminimalizuje uciążliwość tego ruchu dla lokalnej społeczności. Bezpieczne przejścia dla pieszych w postaci kładek wzmocnią bezpieczeństwo pieszych.  Na tym odcinku w związku ze zwiększonym ruchem, w tym z udziałem pojazdów ciężkich, występuje stopniowa degradacja nawierzchni jezdni jak i obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostów i przepustów). Przebudowa tej części drogi pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu jak i podniesienie nośności nawierzchni do wymogów Unii Europejskiej.
 
Białobrzegi - Jedlińsk
 
Istniejąca droga numer 7 na odcinku Białobrzegi - Jedlińsk jest w złym stanie technicznym. Zabiegi poprawiające stan nawierzchni są zalecane na niemal całej długości odcinka, a na ponad połowie są konieczne. Zły stan nawierzchni i odwodnienia jezdni, a także wysokie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu powodują brak spójności rozwoju między dużym regionem warszawskim i subregionem radomskim, również z powodu jakości warunków transportu drogowego. Realizacja tego projektu przyczyni się do zmniejszenia tych różnic, poprawi warunki inwestycji w regionie, oraz warunki życia jego mieszkańców. Nośność drogi zostanie dopasowana do standardów dla dróg krajowych. Wynikiem realizacji projektu będzie odnowa nawierzchni na odcinku 15 km, wybudowanie obiektów inżynierskich, węzłów i skrzyżowań a także dróg dojazdowych.
 
Grójec - Białobrzegi
 
Odcinek Grójec - Białobrzegi należy do najbardziej niebezpiecznych odcinków drogi numer 7 ze względu na zmianę charakteru drogi z dwujezdniowej na jednojezdniową. Projekt zakłada przebudowę tego odcinka i dostosowanie go do parametrów drogi ekspresowej. Zostaną wybudowane obiekty inżynierskie, węzły drogowe i drogi dojazdowe. Spowoduje to znaczną poprawę bezpieczeństwa ruchu i wpłynie na rozwój okolicznych regionów i większą spójność z sąsiednim, dużym obszarem warszawskim. Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu i oddziaływanie na środowisko.
 
Przebudowa 25 niebezpiecznych skrzyżowań w sieci dróg krajowych
 
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu poprzez przebudowę skrzyżowań na bardziej bezpieczne przy pomocy m.in.: sygnalizacji świetlnej, azylu dla pieszych, separacji ruchu itp. Realizacja tego projektu pozwoli na usunięcie przyczyn wypadków drogowych leżących po stronie warunków drogi. Bezpośrednim rezultatem realizacji przebudowy 25 skrzyżowań będzie redukcja liczby wypadków średnio  ponad 50%.
 
 
 
Dotychczas ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (którego częścią jest SPO-T) realizowanych jest 8 projektów. Są to między innymi budowa autostrady A6 (Klucz Kijewo), budowa obwodnicy Puław wraz z nowym mostem przez Wisłę, a także przebudowa drogi numer 10 (Kobylanka - Morzyczyn - Zieleniewo), 7 (Elbląg - Jazowa), 68 (Kukuryki - Wólka Dobryńska), 3 (Sulechów - Racula) a także numer 17 (Tomaszów Lubelski, Hrebenne) i 22 (Elbląg - Grzechotki). Zostały one zasilone kwotą ponad miliarda złotych z funduszu SPOT i są w trakcie realizacji.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~grzes 2006-07-13

A co z obwodnicą warszawską

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.