mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > UE dofinasuje komunikację w Lublinie

UE dofinasuje komunikację w Lublinie

31 stycznia 2013 roku Komisja Europejska potwierdziła, że modernizacja komunikacji miejskiej w Lublinie jest zgodna z polityką UE. W praktyce oznacza to, że Program Rozwój Polski Wschodniej dofinansuje ponad połowę inwestycji.

UE dofinasuje komunikację w Lublinie
Do końca 2015 roku miasto Lublin kupi 100 nowych autobusów i 70 trolejbusów, zbuduje 26 kilometrów nowych trakcji i zajezdnię trolejbusową przy skrzyżowaniu ul. Grygowej z Pancerniaków. Żeby poprawiona komunikacja miejska sprawnie działała, potrzebne są też nowe metody zarządzania. Dlatego projekt przewiduje budowę systemów zarządzania ruchem i zarządzania transportem publicznym. Te systemy pozwolą na ustawianie priorytetów dla autobusów na skrzyżowaniach. Będzie można też zbadać potrzeby pasażerów, a ci dzięki elektronicznym tablicom łatwiej sprawdzą najbliższe odjazdy.

Dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej wynosi 340 mln zł, wartość całkowita to 520 mln zł. To więcej niż 50 mln euro, a projekty powyżej tej wartości wymagają osobnej zgody KE. Komisja oceniała szczególnie spójność z priorytetami Programu Rozwój Polski Wschodniej i z innymi politykami wspólnoty, a także wkład projektu w osiągnięcie celów programu.

Lublin realizuje swój projekt od 2010 roku. Dzięki temu po mieście jeździ już 90 nowych autobusów, także rozbudowa trakcji już się zaczęła. Zgodę Komisji poprzedziły weryfikacje dokumentów w kraju – sprawdzały je Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.