mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > UE wspiera budowę poznańskiej obwodnicy

UE wspiera budowę poznańskiej obwodnicy

Budowa zachodniej obwodnicy Poznania to kolejna inwestycja, która otrzyma wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko.

UE wspiera budowę poznańskiej obwodnicy
Przedsięwzięcie warte ponad 1,2 mld zł obejmuje budowę blisko 26 km Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11 i S5 oraz 1,4 km łącznika w ciągu drogi krajowej nr 11. Ponadto sfinansowana zostanie przebudowa i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, wodociągowych i melioracyjnych, kolidujących z trasą budowanego odcinka.

Projekt obejmuje również budowę siedmiu węzłów drogowych, dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) I kategorii oraz kilkudziesięciu obiektów inżynieryjnych (mostów, wiaduktów, estakad, tuneli, przejść rowerowych), dróg dojazdowych, urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z monitoringiem porealizacyjnym w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Inwestycja, która otrzymała blisko 766 mln zł unijnego wsparcia jest realizowana w ramach Priorytetu VI - Drogowa i lotnicza sieć TEN-T, działanie 6.1 Rozwój sieci drogowej TEN-T.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~tomass 2013-12-05

i za to kochamy UE! pamiętajcie, czego nie wybudujemy i nie dofinansujemy sobie z kasy UE przed rokiem 2020, tego NIGDY nie zbudujemy, bo kasy już nie będzie - teraz mamy 404 miliardy do wypadania, no i UE pilnuje faktur, rozlicza terminy. Potem już tylko lewe fuchy, łapówki i lipne przetargi!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.