mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > UE wspiera budowę poznańskiej obwodnicy

UE wspiera budowę poznańskiej obwodnicy

Budowa zachodniej obwodnicy Poznania to kolejna inwestycja, która otrzyma wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko.

UE wspiera budowę poznańskiej obwodnicy
Przedsięwzięcie warte ponad 1,2 mld zł obejmuje budowę blisko 26 km Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11 i S5 oraz 1,4 km łącznika w ciągu drogi krajowej nr 11. Ponadto sfinansowana zostanie przebudowa i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, wodociągowych i melioracyjnych, kolidujących z trasą budowanego odcinka.

Projekt obejmuje również budowę siedmiu węzłów drogowych, dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) I kategorii oraz kilkudziesięciu obiektów inżynieryjnych (mostów, wiaduktów, estakad, tuneli, przejść rowerowych), dróg dojazdowych, urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z monitoringiem porealizacyjnym w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Inwestycja, która otrzymała blisko 766 mln zł unijnego wsparcia jest realizowana w ramach Priorytetu VI - Drogowa i lotnicza sieć TEN-T, działanie 6.1 Rozwój sieci drogowej TEN-T.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

~tomass 2013-12-05

i za to kochamy UE! pamiętajcie, czego nie wybudujemy i nie dofinansujemy sobie z kasy UE przed rokiem 2020, tego NIGDY nie zbudujemy, bo kasy już nie będzie - teraz mamy 404 miliardy do wypadania, no i UE pilnuje faktur, rozlicza terminy. Potem już tylko lewe fuchy, łapówki i lipne przetargi!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech