Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Udrożnią drogi w Rzeszowie

Udrożnią drogi w Rzeszowie

Dwa nowe ronda powstaną w okolicach Al. Wyzwolenia i ul. Warszawskiej w Rzeszowie. W planach jest też poszerzenie ulic i buspasy. Cel: udrożnić miejsce, w którym wylotówka krzyżuje się z ruchem miejskim. To część usprawnień dla komunikacji publicznej, wprowadzanych dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Udrożnią drogi w Rzeszowie

7 lutego 2013 roku miasto podpisało umowę z Inżynierią Rzeszów, wykonawcą rozbudowy węzła drogowego Al. Wyzwolenia – ul. Warszawska. Al. Wyzwolenia zostanie zmodernizowana na długości ponad kilometra. Drogowcy przykryją potok Przyrwa, który biegnie równolegle do jezdni, i w ten sposób poszerzą ulicę. Odnowione zostanie także pół kilometra ul. Warszawskiej.


Rozbudowywany węzeł to dziś miejsce, gdzie ruch krajowy miesza się z miejskim. Zmiany sprawią, że przejazd autobusem miejskim przez Al. Wyzwolenia i ul. Warszawską będzie łatwiejszy.


Rozbudowa węzła w północnej części miasta to jeden z etapów "Budowy systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic". Gdy na początku 2015 r. projekt się zakończy, po Rzeszowie będzie można jeździć 80 nowymi autobusami miejskimi. Ich ruch usprawnią buspasy i inteligentny system transportowy. Pasażerowie będą też korzystać z przebudowanych dróg z odnowionymi zatokami przystankowymi.

Inwestycja kosztuje 415 mln zł. 311 mln zł z tej kwoty to dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.