mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Udrożnią drogi w Rzeszowie

Udrożnią drogi w Rzeszowie

Dwa nowe ronda powstaną w okolicach Al. Wyzwolenia i ul. Warszawskiej w Rzeszowie. W planach jest też poszerzenie ulic i buspasy. Cel: udrożnić miejsce, w którym wylotówka krzyżuje się z ruchem miejskim. To część usprawnień dla komunikacji publicznej, wprowadzanych dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Udrożnią drogi w Rzeszowie

7 lutego 2013 roku miasto podpisało umowę z Inżynierią Rzeszów, wykonawcą rozbudowy węzła drogowego Al. Wyzwolenia – ul. Warszawska. Al. Wyzwolenia zostanie zmodernizowana na długości ponad kilometra. Drogowcy przykryją potok Przyrwa, który biegnie równolegle do jezdni, i w ten sposób poszerzą ulicę. Odnowione zostanie także pół kilometra ul. Warszawskiej.


Rozbudowywany węzeł to dziś miejsce, gdzie ruch krajowy miesza się z miejskim. Zmiany sprawią, że przejazd autobusem miejskim przez Al. Wyzwolenia i ul. Warszawską będzie łatwiejszy.


Rozbudowa węzła w północnej części miasta to jeden z etapów "Budowy systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic". Gdy na początku 2015 r. projekt się zakończy, po Rzeszowie będzie można jeździć 80 nowymi autobusami miejskimi. Ich ruch usprawnią buspasy i inteligentny system transportowy. Pasażerowie będą też korzystać z przebudowanych dróg z odnowionymi zatokami przystankowymi.

Inwestycja kosztuje 415 mln zł. 311 mln zł z tej kwoty to dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda opracowała program o nazwie Strategia 2025, który ma kształtować przyszłość czeskiej marki w kolejnych latach. Żeby jeszcze lepiej wykorzystywać cyfrowe technologie w działalności marki, w Pradze powstał DigiLab.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech