mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Układają nawierzchnię na A2

Układają nawierzchnię na A2

Jeszcze przez kilka dni będą trwać utrudnienia w ruchu na końcowym, 5 km odcinku autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Poznania. Do 1-2 listopada prowadzone będą tam prace związane z układaniem drugiej warstwy nawierzchni autostrady.

Układają nawierzchnię na A2
Trwają prace związane z układaniem drugiej warstwy nawierzchni autostrady A2. Zgodnie z umową koncesyjną, po przejechaniu tzw. 6 mln osi porównawczych, na odcinku zarządzanym przez spółkę Autostrada Wielkopolska ma zostać położona druga warstwa nawierzchni. W związku z tym na końcowym 5 km fragmencie autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Poznania jeszcze przez kilka dni kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Do 1-2 listopada bieżącego roku prowadzone tam będą roboty drogowe. Ruch odbywa się dwukierunkowo, naprzemiennie północną i południową nitką autostrady.

W godzinach szczytu oczekiwanie na wyjazd z autostrady może być również spowodowane utrudnieniami w odebraniu wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych przez rondo kompaktowe zbierające ruch z autostrady na drogę krajową nr 92 (co nie jest związane z pracami prowadzonymi na autostradzie).

Początkowo zakładano, że prace nad druga fazą budowy nawierzchni A2 rozpoczną się dopiero w 2012 roku. Przyspieszenie prac nastąpiło jednak ze względu na większy niż prognozowano poziom ruchu samochodów ciężarowych.

Wykonawcą prac modernizacyjnych jest firma Strabag Polska sp. z o.o., a koncesjonariusz wielkopolskiego odcinka A2, firma Autostrada Wielkopolska, pokrywa koszty związane z pracami wzmacniającymi nawierzchnię z przychodów uzyskiwanych za przejazd autostradą.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~bbb 2008-10-22

A ja jestem ciekaw, czy AWSA ruszy w terminie z budową do Swiecka,- przypominam, że rząd by zmusić firmę do budowy zakceptował wszystkie stawiane warunki. Ten odcinek w skali kraju jest nadpriorytetem- to oznacza,że musi on powstac, gdyż bez niego zawali się automatycznie cały plan budowy autostrad, podobnie jak z odcinkiem Stryków- Konotopa

~aaa 2008-10-21

Pomijam to jaki jest powód wymiany nawierzchni (tak naprawdę zwyczajne oszustwo przy budowie, które Autostada Wielkopolska zaakceptowała, tj. inne grubości warstw asfaltu, żeby teraz w pośpiechu naprawiać, bo na innym odcinku już jest awantura), ale robić to akurat na początku listopada kiedy wiele osób jedzie na groby.... ehhh...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.