mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Układają nawierzchnię na A2

Układają nawierzchnię na A2

Jeszcze przez kilka dni będą trwać utrudnienia w ruchu na końcowym, 5 km odcinku autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Poznania. Do 1-2 listopada prowadzone będą tam prace związane z układaniem drugiej warstwy nawierzchni autostrady.

Układają nawierzchnię na A2
Trwają prace związane z układaniem drugiej warstwy nawierzchni autostrady A2. Zgodnie z umową koncesyjną, po przejechaniu tzw. 6 mln osi porównawczych, na odcinku zarządzanym przez spółkę Autostrada Wielkopolska ma zostać położona druga warstwa nawierzchni. W związku z tym na końcowym 5 km fragmencie autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Poznania jeszcze przez kilka dni kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Do 1-2 listopada bieżącego roku prowadzone tam będą roboty drogowe. Ruch odbywa się dwukierunkowo, naprzemiennie północną i południową nitką autostrady.

W godzinach szczytu oczekiwanie na wyjazd z autostrady może być również spowodowane utrudnieniami w odebraniu wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych przez rondo kompaktowe zbierające ruch z autostrady na drogę krajową nr 92 (co nie jest związane z pracami prowadzonymi na autostradzie).

Początkowo zakładano, że prace nad druga fazą budowy nawierzchni A2 rozpoczną się dopiero w 2012 roku. Przyspieszenie prac nastąpiło jednak ze względu na większy niż prognozowano poziom ruchu samochodów ciężarowych.

Wykonawcą prac modernizacyjnych jest firma Strabag Polska sp. z o.o., a koncesjonariusz wielkopolskiego odcinka A2, firma Autostrada Wielkopolska, pokrywa koszty związane z pracami wzmacniającymi nawierzchnię z przychodów uzyskiwanych za przejazd autostradą.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~bbb 2008-10-22

A ja jestem ciekaw, czy AWSA ruszy w terminie z budową do Swiecka,- przypominam, że rząd by zmusić firmę do budowy zakceptował wszystkie stawiane warunki. Ten odcinek w skali kraju jest nadpriorytetem- to oznacza,że musi on powstac, gdyż bez niego zawali się automatycznie cały plan budowy autostrad, podobnie jak z odcinkiem Stryków- Konotopa

~aaa 2008-10-21

Pomijam to jaki jest powód wymiany nawierzchni (tak naprawdę zwyczajne oszustwo przy budowie, które Autostada Wielkopolska zaakceptowała, tj. inne grubości warstw asfaltu, żeby teraz w pośpiechu naprawiać, bo na innym odcinku już jest awantura), ale robić to akurat na początku listopada kiedy wiele osób jedzie na groby.... ehhh...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.