mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ul. Janka Wiśniewskiego

Ul. Janka Wiśniewskiego

Ulica Janka Wiśniewskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych na terenie Gdyni. Łączy centrum miasta oraz drogi krajowe z portem w Gdynii. Projekt rozbudowy obejmuje etap od Węzła Ofiar Grudnia 70 do węzła z Trasą Kwiatkowskiego - odcinek o długości 2 km.

Ul. Janka Wiśniewskiego

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 50 milionów złotych. Przekazanie placu budowy odbyło się 11 maja 2005 roku. Zakończenie prac przewidywane jest na listopad 2006 roku.

Zlokalizowany tu międzynarodowy port morski o podstawowym znaczeniu dla polskiej gospodarki stanowi węzeł transportowy kategorii A wchodzący w skład Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Rozwój portu warunkuje wzrost przewozów głównie w relacji Skandynawia - Polska - Europa Południowa. Jednocześnie może on obsługiwać ładunki rosyjskie, białoruskie i ukraińskie do Skandynawii i Europy Zachodniej. Przeładunek towarów w roku 2004 wyniósł 10 744 tys. ton.
 
Poważnym problemem w obsłudze transportowej portu jest słabo rozwinięta, niespełniająca unijnych standardów sieć dróg okołoportowych. Ulica Janka Wiśniewskiego wyprowadzająca ruch z Portu Wschodniego i stoczni na Trasę Kwiatkowskiego, a dalej do Obwodowej Trójmiasta, jest newralgicznym punktem tej sieci.
 
Dlatego też tak duże znaczenie ma uzyskane przez Gminę Miasta Gdyni dofinansowanie na rozbudowę ulicy Janka Wiśniewskiego otrzymane w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport.
 
Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom możliwa jest rozbudowa ulicy, która w efekcie przyczyni się do stworzenia nowoczesnego układu drogowego łączącego Port Gdynia z systemem dróg o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Jednocześnie umożliwi to przeniesienie ciężkiego ruchu do portu i obszarów przemysłowych poza układ komunikacyjny centrum miasta Gdyni oraz usprawni ruch tranzytowy pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przy jednoczesnej oszczędności czasu transportu, wynikającego z poprawy przepustowości drogi.
 
Dodatkową funkcję ulica będzie spełniała po zrealizowaniu III etapu Trasy Kwiatkowskiego , łącząc tereny portowe z obwodnicą Trójmiasta. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 50 milionów złotych.
 

Tematy w artykule: pomorskie Gdynia

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~pikador3c 2006-12-17

tylko skonczcie to wreszczie ... mialo byc "listopad 06" w calosci a jest srodek grudnia i dalej nie ma remotu drugiego mostu..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.