mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ul. Rojna w Łodzi zyska nowe oblicze

Ul. Rojna w Łodzi zyska nowe oblicze

Do września 2014 roku łódzka ul. Rojna zyska nowe oblicze: wymieniona zostanie nawierzchnia, powstaną  trzy ronda i droga rowerowa. Kontrakt o wartości 21,5 mln zł netto zrealizuje firma Skanska. Inwestorem jest Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi.

Ul. Rojna w Łodzi zyska nowe oblicze
Przebudowa ul. Rojnej  obejmie odcinek 2,3 km, od ul. Traktorowej do ul. Szczecińskiej. Na całej długości zostanie wykonana nowa konstrukcja nawierzchni, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz sieci kolidujące z remontowaną drogą: wodociągowa, elektroenergetyczna, teletechniczna i ciepłownicza. Powstaną też nowe chodniki i drogi rowerowe jedno- i dwukierunkowe. W ramach inwestycji zostaną zbudowane trzy ronda w miejscach dotychczasowych skrzyżowań ul. Rojnej z ulicami: Rydzową (trójwlotowe), Kaczeńcową (czterowylotowe) i Traktorową (turbinowe). Przy nich powstaną przejścia dla pieszych z wyspami i przejazdy dla rowerzystów. Kontrakt przewiduje również budowę czterech skrzyżowań z ulicami: Wici, Banachiewicza, Wiernej Rzeki i z al. Pasjonatów. W celu ograniczenia prędkości przejeżdżających pojazdów będą to skrzyżowania z tzw. podniesioną tarczą. Przebudowę przejdzie także pętla autobusowa
i sygnalizacja świetlna w obrębie skrzyżowania z ul. Szczecińską. Ponadto, w ramach zadania remont przejdą:  ul. Lniana – na odcinku od ul. Kaczeńcowej do ul. Rydzowej (0,7 km) oraz ul. Grabieniec – Lniana na odcinku od ul. Traktorowej do ul. Kaczeńcowej (0,6 km).

- Prace ruszają w pierwszej połowie sierpnia – mówi Wojciech Chojecki, Menadżer Projektu, Skanska. - Zaczynamy od remontu ul. Lnianej i Grabieniec, ponieważ – z powodu przebudowy pętli autobusowej na skrzyżowaniu z ul. Szczecińską - tą trasą poprowadzony zostanie objazd komunikacji miejskiej. Ponadto, jeszcze w tym roku wykonamy remont  ulicy Rojnej  na odcinku od ul. Szczecińskiej do ul. Rydzowej,  w tym skrzyżowanie Rojna – Szczecińska, przebudujemy też pętlę autobusową (bez skrzyżowania z ulicą Rydzową). Przyszły rok to ciąg dalszy przebudowy na odcinku od ul. Rydzowej do ul. Traktorowej. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2014 roku.

W okresie od połowy sierpnia br. do września 2014 r. pojawią się utrudnienia w ruchu na ul. Rojnej. Zamknięcia będą odbywać się odcinkami z zapewnieniem dojazdów gospodarczych.

- Za nieco ponad rok kierowcy pojadą całkowicie odnowioną ul. Rojną – mówi Wojciech Chojecki. - Znikną liczne wyrwy, ulica zyska nową nawierzchnię, dzięki czemu przejazd tą trasą będzie zdecydowanie bardziej bezpieczny i komfortowy. Bezpieczeństwo kierowców i pieszych wzrośnie również za sprawą trzech nowych rond. Ronda o konstrukcji z podniesionymi tarczami będą wymuszać ograniczenie prędkości przejeżdżających przez nie pojazdów. Rowerzyści będą natomiast mogli korzystać z ok. 2,5 km dróg rowerowych.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

~Monika 2013-08-05

Chyba Pasjonistów a nie Pasjonatów.nChłam!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.