mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ułatwienia na przyszłej obwodnicy Pabianic

Ułatwienia na przyszłej obwodnicy Pabianic

Gotowy jest już wiadukt w okolicach Portu Łódź na przyszłej obwodnicy Pabianic.  Obwodnica Pabianic to fragment przyszłej drogi ekspresowej S14. Zaczyna się w okolicach Portu Łódź, gdzie łączy się z ul. Pabianicką wiaduktem, a będzie się kończyć w Dobroniu. Trasa ma przede wszystkim umożliwić kierowcom płynny przejazd przez Pabianice. Odcinek obwodnicy pabianickiej od Ikei w Łodzi do Szynkielewa III (6 km) jest już gotowy.

Ułatwienia na przyszłej obwodnicy Pabianic
Mimo otwarcia wiaduktu w okolicach Portu Łódź na obwodnicy Pabianic kierowcy od razu nie pojadą całą trasą. Najpierw zostanie oddany odcinek od Portu Łódź do węzła Szynkielew III. Ponieważ węzeł kończący jest niewielki, z tego fragmentu będą mogły korzystać tylko samochody osobowe. Ciężarówki nadal będą musiały jechać starą trasą. Przy wjeździe na trasę przy Ikei ustawiono znaki drogowe, zakazujące wjazdu ciężarówkom. Kierowcy powinni je respektować, by uniknąć problemów ze zjazdem. Zawrócić nie będą w stanie. Samochody osobowe z drogi krajowej nr 14 przejadą do  drogi nr 71. Ominą w ten sposób część Pabianic. Na pozostałym fragmencie nadal trwają prace. - Wykonawca deklaruje, że zostaną ukończone do czerwca. Jest ich jednak bardzo dużo. Wtedy całą 15-kilometrową obwodnicą pojadą wszystkie samochody. Będzie to prawdziwa ulga dla mieszkańców Pabianic i Ksawerowa Łódzkiego, bo z centrów miast znikną korki i większość pojazdów ciężkich, a kierowcy przejadą ten odcinek bezpieczniej i  kilkakrotnie szybciej niż dotychczas - informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Obwodnica Pabianic ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku z możliwością dobudowania trzeciego. Jezdnie będą  przystosowane do najcięższych samochodów. Na trasę będzie można się dostać również węzłami w Rypułtowicach, Pabianicach i Dobroniu. Gdy trasa będzie gotowa,  sprawne i bezpieczne pokonanie odcinka Ikea - Dobroń zajmie 10 minut. Teraz - jadąc przez Pabianice - trwa to około 30 minut.

Obwodnica będzie też fragmentem przyszłej drogi S14, która będzie tworzyła zachodnią obwodnicę Łodzi. We wtorek 24 kwietnia  został wybrany  wykonawca projektu kolejnego odcinka trasy, która połączy S8 z autostradą A2. Najkorzystniejszą ofertę w złożyła firma Mosty-Katowice. Została wybrana spośród 18 wykonawców, jacy wystartowali w przetargu. Prace projektowe obejmują 26-kilometrowy odcinek drogi od węzła Lublinek (skrzyżowanie S14 z drogą krajową 14bis) do drogi krajowej nr 1 w Słowiku za Zgierzem. Projekt ma być gotowy w ciągu 29 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.