mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ulica Reja w Suwałkach oficjalnie otwarta

Ulica Reja w Suwałkach oficjalnie otwarta

20 października 2010r. odbyło się uroczyste otwarcie ulicy Reja w Suwałkach. Wartość projektu to blisko 36 mln zł, z czego ponad 30 mln zł miasto otrzymało z funduszy unijnych.

Ulica Reja w Suwałkach oficjalnie otwarta
Przebudowa ulicy Reja w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 655 w Suwałkach współfinansowana była przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 - 2013.

Przebudowa obejmowała odcinek drogi wojewódzkiej Nr 655 na terenie miasta Suwałki, na który składają się: fragment ul. Reja od skrzyżowania z ul. Bulwarową do skrzyżowania z ul. Kowalskiego i ul. Daszyńskiego o łącznej długości 1,754 km oraz przedłużenie ul. Świerkowej do ulicy Pułaskiego wraz z fragmentem ulicy Reja (skrzyżowanie) o długości 606 m, wraz z wykonaniem elementów ulic  takich jak zatoki autobusowe, zatoki parkingowe, chodniki i ścieżki rowerowe. Ponadto wykonana została sygnalizacja świetlna i stała organizacja ruchu, a także przebudowane uzbrojenie podziemne i zagospodarowaniem terenu zielenią).

Na ulicach objętych projektem wykonana została niezbędna budowa i przebudowa uzbrojenia podziemnego. Uzupełnione zostało brakujące uzbrojenie w zakresie sieci sanitarnej, ciepłowniczej, wodociągowej, roboty teletechniczne, elektroenergetyczne i system oświetlenia ulicznego. Przebudowanych zostało siedem skrzyżowań, w tym 2 skrzyżowania typu "Rondo" oraz 5 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Przebudowane ulice wyposażone zostały w zatoki autobusowe, zatoki parkingowe, chodniki i ścieżki rowerowe oraz zieleń uliczną. Zastosowane  rozwiązania w pełni spełniają obowiązujące warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.