mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ulica Reja w Suwałkach oficjalnie otwarta

Ulica Reja w Suwałkach oficjalnie otwarta

20 października 2010r. odbyło się uroczyste otwarcie ulicy Reja w Suwałkach. Wartość projektu to blisko 36 mln zł, z czego ponad 30 mln zł miasto otrzymało z funduszy unijnych.

Ulica Reja w Suwałkach oficjalnie otwarta
Przebudowa ulicy Reja w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 655 w Suwałkach współfinansowana była przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 - 2013.

Przebudowa obejmowała odcinek drogi wojewódzkiej Nr 655 na terenie miasta Suwałki, na który składają się: fragment ul. Reja od skrzyżowania z ul. Bulwarową do skrzyżowania z ul. Kowalskiego i ul. Daszyńskiego o łącznej długości 1,754 km oraz przedłużenie ul. Świerkowej do ulicy Pułaskiego wraz z fragmentem ulicy Reja (skrzyżowanie) o długości 606 m, wraz z wykonaniem elementów ulic  takich jak zatoki autobusowe, zatoki parkingowe, chodniki i ścieżki rowerowe. Ponadto wykonana została sygnalizacja świetlna i stała organizacja ruchu, a także przebudowane uzbrojenie podziemne i zagospodarowaniem terenu zielenią).

Na ulicach objętych projektem wykonana została niezbędna budowa i przebudowa uzbrojenia podziemnego. Uzupełnione zostało brakujące uzbrojenie w zakresie sieci sanitarnej, ciepłowniczej, wodociągowej, roboty teletechniczne, elektroenergetyczne i system oświetlenia ulicznego. Przebudowanych zostało siedem skrzyżowań, w tym 2 skrzyżowania typu "Rondo" oraz 5 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Przebudowane ulice wyposażone zostały w zatoki autobusowe, zatoki parkingowe, chodniki i ścieżki rowerowe oraz zieleń uliczną. Zastosowane  rozwiązania w pełni spełniają obowiązujące warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.