mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ulice Kalisza w przebudowie

Ulice Kalisza w przebudowie

Przebudowę przejdą jedne z ważniejszych ulic Kalisza: Wrocławska, Górnośląska, Harcerska i Poznańska. Prace zlecone firmie Skanska rozpoczną się pod koniec maja i wyniosą ponad 24 mln zł netto.

Ulice Kalisza w przebudowie
Prace związane z rewitalizacją obejmą niemal 10 kilometrów ulic w centrum Kalisza.

Ulice Poznańska w ciagu drogi krajowej nr 12 i Harcerska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450, które zostaną częściowo poszerzone, zyskają nową konstrukcję, nowe chodniki, oświetlenie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Ponadto, przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna i kanalizacji deszczowa w tym rejonie.

Ulica Górnośląska zyska nową nawierzchnię bitumiczną, nowe krawężniki, a istniejące oświetlenie zostanie przebudowane.Nowa nawierzchnia bitumiczna zostanie również wykonana na ulicy Wrocławskiej. Na odcinku 3,7 km, od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do granic miasta powstanie ścieżka rowerowa, chodnik, nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Inwestycja przewiduje także przebudowę skrzyżowań w ciągu ulic Wrocławskiej, Górnośląskiej, Harcerskiej i Poznańskiej. Wydzielone zostaną dodatkowe pasy ruchu (prawoskręty i lewoskręty), co poprawi bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie. W ramach zadania usunięte zostaną także kolizje teletechniczne z istniejącą infrastrukturą. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec września br.

- Dzięki modernizacji ulic objętych inwestycją zwiększy się płynność ruchu pojazdów i znikną utrudnienia w ruchu – mówi Robert Andrzejak, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. - Za sprawą chodników i ścieżek rowerowych poprawi się bezpieczeństwo pieszych i cyklistów.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~mms 2014-05-19

No popatrz - to już nie wystarcza Kaliszowi stanowisko posła RP - musi mieć swoje ulice.!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.