mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ulice Kalisza w przebudowie

Ulice Kalisza w przebudowie

Przebudowę przejdą jedne z ważniejszych ulic Kalisza: Wrocławska, Górnośląska, Harcerska i Poznańska. Prace zlecone firmie Skanska rozpoczną się pod koniec maja i wyniosą ponad 24 mln zł netto.

Ulice Kalisza w przebudowie
Prace związane z rewitalizacją obejmą niemal 10 kilometrów ulic w centrum Kalisza.

Ulice Poznańska w ciagu drogi krajowej nr 12 i Harcerska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450, które zostaną częściowo poszerzone, zyskają nową konstrukcję, nowe chodniki, oświetlenie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Ponadto, przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna i kanalizacji deszczowa w tym rejonie.

Ulica Górnośląska zyska nową nawierzchnię bitumiczną, nowe krawężniki, a istniejące oświetlenie zostanie przebudowane.Nowa nawierzchnia bitumiczna zostanie również wykonana na ulicy Wrocławskiej. Na odcinku 3,7 km, od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do granic miasta powstanie ścieżka rowerowa, chodnik, nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Inwestycja przewiduje także przebudowę skrzyżowań w ciągu ulic Wrocławskiej, Górnośląskiej, Harcerskiej i Poznańskiej. Wydzielone zostaną dodatkowe pasy ruchu (prawoskręty i lewoskręty), co poprawi bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie. W ramach zadania usunięte zostaną także kolizje teletechniczne z istniejącą infrastrukturą. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec września br.

- Dzięki modernizacji ulic objętych inwestycją zwiększy się płynność ruchu pojazdów i znikną utrudnienia w ruchu – mówi Robert Andrzejak, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. - Za sprawą chodników i ścieżek rowerowych poprawi się bezpieczeństwo pieszych i cyklistów.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~mms 2014-05-19

No popatrz - to już nie wystarcza Kaliszowi stanowisko posła RP - musi mieć swoje ulice.!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.