mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Umowa na A-1

Umowa na A-1

Została podpisana umowa na budowę 18 km odcinka autostrady A-1 ze Świerklan do Gorzyczek. Wykonawca, konsorcjum Alpine wybuduje drogę w ciągu 26 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.

Umowa na A-1
18 km fragment śląskiego odcinka autostrady A-1 ze Świerklan do Gorzyczek położonych na granicy z Czechami będzie kosztować 272 mln zł. Jego budowa jest bardzo droga, gdyż inwestycja obejmuje budowę 32 obiektów mostowych. Poza tym ze względu na szkody górnicze trzeba będzie zabezpieczyć autostradę przed ich wpływem, co znacząco wpłynie na zwiększenie kosztów inwestycji. Cały śląski odcinek autostrady podzielono na trzy części. Od kilku miesięcy trwa już budowa 15 km odcinka Sośnica - Bełk. W przyszłym roku ma także ruszyć budowa odcinka pomiędzy Bełkiem a Świerklanami. Cała autostrada ma być gotowa w 2010 r. i wtedy także połączy się z czeską autostradą D1, która w przyszłym roku dotrze do Ostrawy, a rok później do granicy z Polską. Jest szansa, że cały ten odcinek A-1 nie będzie płatny, pod warunkiem że Ministerstwo Infrastruktury uzna ją za drogę wewnątrzaglomeracyjną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~do holiboy 2007-12-17

PO nic musi robić! kasa na drogi jest 120 mld na 4 lata,ułatwione prawo budowlane,wykupione grunty przez PiS.Niech Tusk Bogu dziękuje bo zostało mu tylko wstęgi przecinać! jest w budowie 600km autostrad i dróg ekspresowych,w 2008 ok 600 km autostrad ruszy nowo budowanych i 550 ekspresówek! PiS wszystko zrobił i oddał PO gotowy sukces! głupszej partii nie ma świecie.

~Hellboy 2007-12-11

osskaa dlaczego tak bluzgasz na platformę?Obecne plany bodowy dróg są po części jeszcze sldowskie a po części pisowskie,platforma nie zdążyła zrobić w kwestii dróg jeszcze niczego istotnego,dajmy im trochę czasu a nie od razu obrażamy.

~WOJTEKWOJTEK 2007-12-11

wschodnie obejście Łodzi !!!! - niech ktoś wreszcie to popchnie - trasa północ-południe przez dzielnice mieszkaniowe Łodzi i Zgierza.... 40km/h jak nie ma korków a najczęsciej są, światła i przejścia, w sumie zadupie Europy

~osskaa 2007-12-10

@MtM Odcinek DK22 od Czarlina do Swarożyna to raptem kilka kilometrów. Fakt, że DK7 została zmodernizowana skandalicznie jest tak oczywisty, że F.Rogowicz szef GDDKiA o.Gdańsk powinien za to odpowiedzieć karnie! Ale, modernizacja DK22 nie leży w polskim interesie. Administracja drogowa powinna skupić się na doprowadzeniu DK6 do statusu dwujezdniowej S6 przez Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg (wspólnie jako S6/S11) i dalej nowo wytyczonym szlakiem do S3 pod Szczecinem (tereny poPGRowskie), więc ziemia tania i niezamieszkana. Tymczasem Rząd i spece z GDDKiA nie planują budowy tej drogi aż do roku 2020, co jest kolejnym skandalem i grzechem zaniechania. I to jest mega przegięcie, a nie lamentowanie nad DK22, która aż tak ważna nie jest.

~osskaa 2007-12-10

Jeżeli to prawda, że 22XII nie pojedziemy A1 do Tczewa, to będzie megaskandal!! PO obiecała szybszą budowę dróg, tymczasem gotowe 25km drogi będzie czekać, aż GTC wybuduje bramki, żeby kasować od razu myto! Skandal Panie Grabarczyk! Poza tym śląski odcinek najmniej mnie obchodzi, teraz już można się wygodnie dostać do Czech przez Cieszyn drogą S1. Natomiast zupełny dramat to odcinek Nowe Marzy- Tuszyn, czyli od Grudziądza do Łodzi. Dopóki nie zbuduje się chociaż autostradowego wschodniego obejścia Łodzi, cała A1 nie ma sensu!! Tymczasem prędzej zamkną "gierkówkę", żeby z niej zrobić płatną A1, niż zaczną budować najtrudniejszy i najpotrzebniejszy odcinek tej arterii!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando